ЕКСКЛУЗИВНО: Талент на Интер ќе игра за ФК Академија Пандев

15 Јуни 2017

„Македонски Спорт“ објави дека Жуниор Жозе Зе Турбо е фудбалерот кој во наредната сезона се очекува да игра за ФК Академија Пандев од Струмица. Тој од Интер оди на позајмица во Струмица.

Зе Турбо е најавен како големо засилуивање за Академија Пандев. Голгетерот од Гвинеа Бусао кој има 20 години доаѓа во Струмица како отстапен фудбалер од големиот Интер. Со овој трансфер треба да стартуваат серијата на засилувања кај новиот прволигаш кој благодарение на Горан Пандев летово треба ангажира неколкумина млади и надежни фудбалери од големи екипи.

Превземено од: Македонски Спорт