Почна санирањето на оштетените гранитни плочки
По првото пријавување во средните училишта се запишаа вкупно 755 ученици
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 26 јуни), се планирани исклучувања во неколку населени места
Фудбалерот на Академија „Пандев“, Јане Атанасов, од зимскиот преоден рок оди во Интер
Екипи на ЈПКД „Комуналец“ продолжуваат со акцијата за чистење на пороите и влезовите во градот Струмица
Одбележување на 59 години од раѓањето на трагично загинатиот претседател Борис Трајковски
Денот на државноста на Хрватска, градоначалникот Зоран Заев, му го честиташе и на Иван Вркиќ градоначалник на Осијек
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект на водоводната мрежа, денеска (четврток, 25 јуни), до 14:00 часот без вода за…
Општина Струмица следниот месец, преку надлежни компании ќе врши прскање против комарци во градот Струмица
По заловувањето, кучињата од улиците ќе се вакцинираат, ќе се одбележуваат и повторно ќе се враќаат на улиците
Од „Систем 48“ апелираат до граѓаните за навремено пријавување на проблемите на бесплатниот телефонски број: 0800 1 48 48
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект на водоводната мрежа, денеска (среда, 24 јуни), до 13:00 часот
Со телесни повреди се здобиле лицата: Е.К.(22), А.Е. (20), К.С. (18) и И.К. (45), кои од Банско со враќале дома,…
Вечерва околу 22 часот на новиот пат Банско - Моноспитово се случи сообраќајна незгода во која четири лица се повредени,…
Претставници на СЕХА деновиве биле во Струмица во посета на РК „Струмица Зомимак-М“ и Спортската сала „Парк“
За ергенската, специјално дојде да му пее балканската ѕвезда Аца Лукас, а на забавата беше и неговиот брат Горан
Поради дефект на водоводна цевка, денеска (вторник, 23 јуни), во периодот од 10 до 14 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето
Вчера во Радовиш се одигра бараж натпреварот за пополнување на Третата фудбалска лига - Исток
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (вторник, 23 јуни), од 10:00 до 12:00 часот
Откако го ангажираа искусниот Аце Стојанов на фунцијата прв тренер се формира костурот на новата екипа, се носат нови имиња
Страница 166 од 204