Според Зоран Пакетов, состојбата на самиот влез во градот Струмица е загрижувачка, а глетката поразителна
Околу 200 велосипедисти, меѓу кои и 15 деца, од Македонија, Бугарија, Србија и Хрватска, учествуваат на велосипедската прошетка низ Струмичкото…
Анастас Поп-Димитров е добитник на единственото актерско признание златен медаљон со ликот на Ристо Шишков
Изложбата ја отвори Горан Тренчовски, кој истакна дека и годинава, уметниците преку своите креации оставија дел од својата душа
Еден од основачите на клубот е и Катерина Атанасова, главен тренер во швајцарскиот пинг-понгарски клуб „Цирих“
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (сабота, 12 септември), во периодот од 08:30 до 13:00 часот
Заблагодарувајќи се, градоначалникот Заев рече дека му е чест што тој и општината го поддржуваат овој реномиран меѓународен фестивал
Градоначалникот Заев како прв амбасадор за борба против глад во Македонија донираше помош
Струмица денеска ја одбележува 71-та годишнина од ослободувањето на градот
Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Владо Илиевски денеска го одигра последниот натпревар во репрезентативниот дрес
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 11 септември), од 08:30 до 11:45 часот
Ракометарите на „Макс Струмица“ утре ќе го одиграат веќе четвртиот натпревар во СЕХА лигата, по четврти пат пред домашна публика
Тој вели дека на вчерашната прес конференција, прашањата не беа поставени ниту од СДСМ, ниту од Парталов Кирил, прашањата беа…
По вчерашната прес конференција на секретарот на Општина Струмица, Кирил Парталов, за, како што рече, намалената блок дотација од Министерството…
Свеченоста по повод ослободувањето на Струмица ќе се одржи во 10:00 часот пред Споменикот на Револуцијата во Градскиот парк
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 10 септември), од 08:15 до 17:00 часот
Времето до крајот на денот ќе биде претежно облачно, во вечерните и ноќните часови ќе има повремени врнежи од дожд…
Министерството за финансии ги намалила финансиските средства, односно блок дотациите за детска заштита, што се трансферираат од Буџетот
Општина Струмица денеска реагираше на прес конференцијата на советникот на ВМРО-ДПМНЕ од населеното место Куклиш
После пожарот тој им ветил дека општината ќе изгради нов и модерен Дом на културата
Страница 150 од 204