Инцидент по денешниот натпревар Беласица – Ренова, нападнат Зоран Балдовалиев

Четврток, 22 Ноември 2018

По завршувањето на денешниот натпреварот помеѓу Беласица и Ренова, пред соблекувалната на гостите на стадионот „Младост“ во Струмица се случил инцидент во кој настрадал Зоран Балдовалиев, кој се обидел да ги смири страстите кај „гипсарите”, кои пак влегле во дуел со Јордан Серафимовски, фудбалерот на Беласица, над кого Мишковски физички налета во 78-та минута и доби црвен картон, откако судијата Стојчевски покажа на белата точка заради игра со рака - објави „ВИС спорт“ на ТВ каналот ВИС.

Балдовалиев добил удар од капитенот на , откако се обидел да го заштити Јордан Серафимовски и побарал да се смират страстите кај гостите со оглед дека дуелот веќе завршил и нема потреба од дополнителни тензии. Во тој момент сите фудбалери од Тетово со клетви им се нафрлиле на Балдовалиев и Серафимовски, заради што морале да интервенираат редарите и полицијата.

Капитенот на Ренова место да помогне да се смири ситуацијата, тој се нафрли и ме удри за што имам лесна повреда на ногата. Кога видов дека вербално се расправаат со Серафимовски, побарав да не се дигаат тензиите и да влезат гостинските фудбалери во соблекувалната. Но место тоа почнаа да не пцуја, колнат“ - изјавил за „ВИС спорт“ Зоран Балдовалиев.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Невреме проследено со град и силен ветер го зафати Ново Село

Невреме проследено со град и силен ветер го зафати Ново Село

Дек 06, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Невреме проследено со град, силен ветер и грмотевици доцна попладнево го зафати струмичкиот регион. Во Ново Село 15-тина минути невремето било прослед...

Се продава полупрофесионална сушара

Се продава полупрофесионална сушара

Дек 06, 2021 Веб Билборд

Се продава полупрофесионална сушара „MIELE De Luxe T338“, погодна за ресторани, но и за домашна употреба. Цена 14.000 денари. Повеќе информации на: 07...

Од 9 декември пазарот „Чешел“ во Струмица ќе работи секој ден, освен недела

Од 9 декември пазарот „Чешел“ во Струмица ќе работи секој де…

Дек 06, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека пазарот за земјоделски производи „Чешел“ ќе биде отворен секој ден, освен во  недела. „Со ова ов...

10 години без легендата на македонската песна Гоце Арнаудов

10 години без легендата на македонската песна Гоце Арнаудов

Дек 06, 2021 Магазин

На денешен ден пред 10 години, (6 декември 2011), Македонија се прости со најголемата фолк ѕвезда... со секогаш насмеаниот, пријателски расположен за ...

Хуманитарна помош од Германија за деца без родители преку струмичкото здружение „DOST ELI“

Хуманитарна помош од Германија за деца без родители преку ст…

Дек 05, 2021 Вести

Во овие студени зимски денови, а во пресрет на Новогодишните празници Хуманитарната организација „AVRUPA YETİM ELİ“ од Германија преку Здружението „DO...

Владата ги „замрзна“ цените на леб, шеќер, брашно, зејтин, млеко, свежо месо...

Владата ги „замрзна“ цените на леб, шеќер, брашно, зејтин, м…

Дек 04, 2021 Вести

На денешната 124-та редовна седница, Владата донесе Одлука за определување на највисоки цени на основни прехранбени производи во трговијата на големо ...

Градоначалникот Костадинов ќе се справува со дивите продавачи, најавува секојдневни акции на надлежните служби и полицијата

Градоначалникот Костадинов ќе се справува со дивите продавач…

Дек 03, 2021 Вести

„Секој социјален момент е важен и го почитувам, но на ниту еден начин и ниту во еден момент нема да дозволам тој да доведе до неред и анархија во општ...

Во прекин бројот 193 за итни повици на Противпожарната единица во Струмица

Во прекин бројот 193 за итни повици на Противпожарната едини…

Дек 02, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека во моментот телефонскиот број за итни повици 193 е во прекин поради технички дефект. До отстра...