Инцидент по денешниот натпревар Беласица – Ренова, нападнат Зоран Балдовалиев

Четврток, 22 Ноември 2018

По завршувањето на денешниот натпреварот помеѓу Беласица и Ренова, пред соблекувалната на гостите на стадионот „Младост“ во Струмица се случил инцидент во кој настрадал Зоран Балдовалиев, кој се обидел да ги смири страстите кај „гипсарите”, кои пак влегле во дуел со Јордан Серафимовски, фудбалерот на Беласица, над кого Мишковски физички налета во 78-та минута и доби црвен картон, откако судијата Стојчевски покажа на белата точка заради игра со рака - објави „ВИС спорт“ на ТВ каналот ВИС.

Балдовалиев добил удар од капитенот на , откако се обидел да го заштити Јордан Серафимовски и побарал да се смират страстите кај гостите со оглед дека дуелот веќе завршил и нема потреба од дополнителни тензии. Во тој момент сите фудбалери од Тетово со клетви им се нафрлиле на Балдовалиев и Серафимовски, заради што морале да интервенираат редарите и полицијата.

Капитенот на Ренова место да помогне да се смири ситуацијата, тој се нафрли и ме удри за што имам лесна повреда на ногата. Кога видов дека вербално се расправаат со Серафимовски, побарав да не се дигаат тензиите и да влезат гостинските фудбалери во соблекувалната. Но место тоа почнаа да не пцуја, колнат“ - изјавил за „ВИС спорт“ Зоран Балдовалиев.

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Непоразениот „Џио Струмица“ останува лидер на прволигашкиот шампионат

Непоразениот „Џио Струмица“ останува лидер на прволигашкиот …

Фев 23, 2019 Спорт

Моќните момци на ОК „Џио Струмица“ продолжуваат да бидат неприкосновени во својата игра. И денеска на свој терен славеа уште една победа над една од н...

„Џамбо Агушеви“ најпопуларен оркестар на „Златна Бубамара“

„Џамбо Агушеви“ најпопуларен оркестар на „Златна Бубамара“

Фев 22, 2019 Магазин

Оркестарот на Џамбо Агушев повторно избран за најпопуларен оркестар за изминатата 2018-та година на 22-то издание на мега-популарната манифестација „З...

Во Дабиле и Просениково се гради канализациона мрежа во должина од 16.181 метар

Во Дабиле и Просениково се гради канализациона мрежа во долж…

Фев 22, 2019 Вести

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, заедно со директорот на ЈПКД „Комуналец“, Зоран Ѓоргиев, денеска беа во Дабиле и Просениково каде...

Утре во „Партизан“: Џио Струмица против Универзитет Тетово

Утре во „Партизан“: Џио Струмица против Универзитет Тетово

Фев 22, 2019 Вести

Утре во Спортската сала „Партизан“ во Струмица, одбојкарите на „Џио Струмица“ ќе бидат домаќини на одбојкарите на „Универзитет Тетово“, тим кој по есе...

200 километри пеш до вечниот дом на претседателот Борис Трајковски

200 километри пеш до вечниот дом на претседателот Борис Трај…

Фев 22, 2019 Вести

Десеттина планинари од Струмица, Радовиш, Валандово и Неготино денеска од пред споменикот „Македонија“ во големиот Градски парк во Струмица, го започн...

Во недела по трет пат Струмичко дерби помеѓу Беласица и Академија Пандев

Во недела по трет пат Струмичко дерби помеѓу Беласица и Акад…

Фев 21, 2019 Вести

Во недела двата Струмички прволигашки клубови „Беласица“ и „Академија Пандев“ повторно ќе се соочат, овој пат на на стадионот „Младост“ во Струмица со...

Десеттина планинари утре пеш ќе тргнат кон вечниот дом на претседателот Борис Трајковски

Десеттина планинари утре пеш ќе тргнат кон вечниот дом на пр…

Фев 21, 2019 Вести

Десеттина планинари од Струмица, Радовиш, Валандово и Неготино утре (петок, 22 февруари), од пред споменикот „Македонија“ поставен во големиот Градски...

Во Струмица се одржа Инфо-сесија за јавниот повик „Предизвик за млади истражувачи 2“

Во Струмица се одржа Инфо-сесија за јавниот повик „Предизвик…

Фев 21, 2019 Вести

Во просториите на на Домот на АРМ во Струмица се одржа четвртата Инфо-сесија за јавниот повик „Предизвик за млади истражувачи 2“ на Фондот за иновации...