Продавница за прехранбени производи, што се наоѓа во Градскиот пазар „Глобал“ во Струмица има потреба од продавачка. Подетални информации и пријавување на: 070/310-227.

Компанијата „ВАМЕТАЛ“ од Струмица има потреба од општи работници и „заварувачи“ со или без работно искуство. Подетални информации и пријавување на: 078/444-222 и 034/329-284.

Продавницата за здрава и органска храна „ВИОНА“ од Струмица има потреба од работничка за работа во работилница за сопствено производство. Подетални информации на: 072/250-200.

BU Coffee To GO ВРАБОТУВА

Септември 03, 2019

BU Coffee To GO од Струмица има потреба од работници. За подетални информации на: 077/872-472.

Бутик „УНО“ Струмица има потреба од девојка за работа. Пријавување директно во бутикот, кој се наоѓа во Трговскиот центар „Глобал“ – I кат, секој работен ден од 11:00 до 16:00 часот.

Компанијата „TeDe“ од Берлин, бара работници со полно работно време во Германија и тоа:

  • Монтери на гипс картони
  • Мајстори за градежна столарија
  • Монтери за дрвени панели

Почетна бруто плата 2.000 евра со почетно сместување. Кандидатите да имат ЕУ пасош.

00 49 171 17 45 000 на Вибер и на ФБ Thomas Joseski

Се барат козметичарки со повеќегодишно работно искуство за работа во Козметички салон во Лондон, Англија.

Кандидатите треба да поседуваат бугарски пасош, да имат работно искуство повеќе од три години во оваа професија, да имат работено со маникир, педикир, надградба на нокти, депилација и надградба на трепки. Да имат основно познавање на англискиот јазик.

За повеќе информации контактирајте преку: Viber/WhatsApp на: +447872957299 или преку е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Web страница: www.no1hairandbeauty.com

Се продава стара куќа со двор, со вкупна површина од 400 метри квадратни на улицата (плоштад) „29-ти Ноември“ број 21 во Струмица. Подетални информации на: 078/214-944.

На 13 јуни (четврток), во големата сала на НУЦК „Антон Панов“ во Струмица, со почеток во 19:30 часот, ќе се одржи Хуманитарен концерт за поддршка на 29-годишниот Томе Јанев од Струмица, кој боледува од ALS - (amnyotropxic lateral sclerosis), болест на моторниот неврон.

Надеж за подобрување на неговата состојба има преку лекување и терапија во Москва, Русија. Терапија со матични клетки на секои четири месеци во рок од три години.

На концертот ќе се изведуваат класични дела во интерпретација на пијанистката Клара Ристова, придружена со поезија од странски и домашни автори во интерпретација на Наташа Василевска - Трајчевска.

Влезници може да се набават во НУЦК „Антон Панов“, Ависта, Que Pasa, Concept, Boulevard, Бу, Butler во Струмица.

Да му помогнеме на нашиот сограѓанин, другар, пријател, спортист, Томе Јанев и со донирање на финансиски средства...

- преку денарска сметка број:

Томе Јанев

210-5017071183-75

НЛБ Банка

- преку девизна сметка број:

Tome Janev

MK07210501707118375

NLB Banka AD Skopje

Makedonija

SWIFT: TUTNMK22

- преку Телеком со повик од 100 денари:

143 454

- преку ВИП со повик од 100 денари:

143 502

Денеска се игра комплетното 32 коло во Првата македонска фудбалска лига. „Академија Пандев“ на гости кај „Силекс“, која се бори за опстанок, како и „Беласица“, која на стадионот „Младост“ ја пречекува екипата на „Македонија ЃП“. Натпреварите започнуваат во 16:00 часот.

Здружението за помош и поддршка на лица со Даунов синдром „Вера“ од Струмица, вечерва од 19:30 часот во Ноќниот клуб „Платинум“ ќе го одбележи јубилејот 10 години постоење и активно работење, како и успешната соработка со ОО на Црвен крст Струмица.

Роденденска забава, вака е замислено ова јубилејно одбележување на „Вера“ со настап на хорот од Музичкото училиште „Боро Џони“, волонтерите од струмичкиот Црвен крст, видео презентација за активностите на оваа Здружение во изминатите 10 години и соработката со Црвениот крст, а тука е и роденденската торта.

Вторник, 30 април | 19:30 часот | Ноќен клуб „Платинум“ Струмица

Финалето на Купот на Македонија меѓу ФК „Македонија Ѓорче Петров“ и ФК „Академија Пандев“ ќе се одигра на 22 мај на Националната арена „Тодор Проески“ со почеток во 18:30 часот. Ова го соопшти Фудбалската федерација на Македонија, што значи борбата за пехарот се враќа во Скопје со оглед на тоа што изминатите две години Струмица беше домаќин на завршницата.

Ова за „Македонија ЃП“ ќе биде трето финале, во првото во 2006 година триумфираше против Шкендија, додека во 2009 загуби од Работнички. За струмичани ова ќе биде прва борба за пехарот.