Испечатете ја страната

8-мо мартовски подарок од ИутеКредит!

Понеделник, 02 Март 2020

Во пресрет на Денот на жената, ИутеКредит со специјална понуда наменета за своите клиентки!

Во периодот од 02.03. до 08.03.2020 сите клиентки кои немаат своја Mastercard картичка од ИутеКредит, истата ја добиваат на ПОДАРОК, доколку аплицираат и добијат одобрување за кеш кредит.

Како до подарок Mastercard картичка?

Промотивната понуда може да ја реализираат сите нови и постоечки клиентки со следната одобрена апликација, без разлика дали истата е направена онлајн или во една од експозитурите.

Новите клиентки може да аплицираат за кредит до 30.000 денари без камата, односно колку ќе земат толку ќе треба да вратат за еден месец или со апликација за кредит до 40.000 денари со период на отплата до 12 месеци.

Постоечките клиентки може да ја добијат како подарок картичката со својата следна одобрена аплиција за кеш кредит до 100.000 денари и рок на отплата до 24 месеци.

Во двата случаи по одобрување на апликацијата, клиентките својата подарок картичка може да ја подигнат од најблиската експозитура во Скопје, Куманово, Тетово, Штип, Битола или Струмица.

Парите може да се користат веднаш, бидејќи се префрлуваат само неколку минути по одобрувањето на кредитот.

Аплицирајте онлајн на iutecredit.mk, телефонски на 13 333 или во една од експозитурите и опуштете се во 8-мо мартовскиот шопинг!

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Два нови случаи заразени со ковид-19 во Струмица

Два нови случаи заразени со ковид-19 во Струмица

Јул 11, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19, меѓу кои и две лица во Струмица, најмногу во Скопје ...

Костадинов: Да не ризикуваме, да не го даваме гласот за било кој би можел да коалицира со Мицкоски

Костадинов: Да не ризикуваме, да не го даваме гласот за било…

Јул 11, 2020 Избори 2020

„Да не ризикуваме, да не го даваме гласот за било кој би можел да коалицира со Мицкоски“ - кажа во денешното обраќање кандидатот за пратеник во Изборн...

Министерот за внатрешни работи е во Струмица, се сретна со раководството на СВР Струмица

Министерот за внатрешни работи е во Струмица, се сретна со р…

Јул 11, 2020 Вести

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев претпладнево беше во работна посета на Секторот за внатрешни работи во Струмица. Како што кажа министерот ...

Кандидатот за пратеник Костадин Костадинов на средба со струмичките бизнисмени

Кандидатот за пратеник Костадин Костадинов на средба со стру…

Јул 10, 2020 Избори 2020

„Ја зајакнуваме директната поддршка на македонските компании. Нашата цел е да создадеме амбиент за динамичен и конкурентен бизнис, ослободен од полити...

Во 16 градови ќе се формираат регионални „Ковид-центри“, меѓу кои и во Струмица

Во 16 градови ќе се формираат регионални „Ковид-центри“, меѓ…

Јул 10, 2020 Вести

Градоначалниците на 16 општини го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-...

Уште една струмичанка позитивна на Ковид-19, денеска во земјава регистрирани дури 205 нови случаи

Уште една струмичанка позитивна на Ковид-19, денеска во земј…

Јул 10, 2020 Вести

Во последните 24 часа во земјава се направени 1728 тестирања, а регистрирани се 205 нови случаи на Ковид-19, информираат од Министерството за здравств...

Донација за новото крило на струмичката болница од ИГМ „Еленица“

Донација за новото крило на струмичката болница од ИГМ „Елен…

Јул 10, 2020 Вести

Електрични кревети, отомани за преглед, натказни и друг медицински инвентар и опрема денеска беа донирани во новото крило на ЈЗУ „Општата болница“ во ...

Приведено 24-годишно момче кај кого е пронајдено марихуана

Приведено 24-годишно момче кај кого е пронајдено марихуана

Јул 10, 2020 Вести

Вчера во 10:30 часот, врз основа на Наредба на Основен суд Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица извршиле претрес во...