8-мо мартовски подарок од ИутеКредит!

Понеделник, 02 Март 2020

Во пресрет на Денот на жената, ИутеКредит со специјална понуда наменета за своите клиентки!

Во периодот од 02.03. до 08.03.2020 сите клиентки кои немаат своја Mastercard картичка од ИутеКредит, истата ја добиваат на ПОДАРОК, доколку аплицираат и добијат одобрување за кеш кредит.

Како до подарок Mastercard картичка?

Промотивната понуда може да ја реализираат сите нови и постоечки клиентки со следната одобрена апликација, без разлика дали истата е направена онлајн или во една од експозитурите.

Новите клиентки може да аплицираат за кредит до 30.000 денари без камата, односно колку ќе земат толку ќе треба да вратат за еден месец или со апликација за кредит до 40.000 денари со период на отплата до 12 месеци.

Постоечките клиентки може да ја добијат како подарок картичката со својата следна одобрена аплиција за кеш кредит до 100.000 денари и рок на отплата до 24 месеци.

Во двата случаи по одобрување на апликацијата, клиентките својата подарок картичка може да ја подигнат од најблиската експозитура во Скопје, Куманово, Тетово, Штип, Битола или Струмица.

Парите може да се користат веднаш, бидејќи се префрлуваат само неколку минути по одобрувањето на кредитот.

Аплицирајте онлајн на iutecredit.mk, телефонски на 13 333 или во една од експозитурите и опуштете се во 8-мо мартовскиот шопинг!

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Претседателот Пендаровски ја продолжи вонредната состојба до 13 јуни

Претседателот Пендаровски ја продолжи вонредната состојба до…

Мај 30, 2020 Вести

Растот на бројот на новозаразени со корона вирусот и смртни случаи беа доволна причина за претседателот на државата, Стево Пендаровски да ја продолжи ...

Почина познатиот струмичанец, најголемиот фан на ФК „Академија Пандев“, познат како Гокче, кој има исто име и презиме со Горан Пандев

Почина познатиот струмичанец, најголемиот фан на ФК „Академи…

Мај 30, 2020 Вести

Денеска на 28-годишна возраст почина еден од најверните поддржувачи на ФК „Академија Пандев“ од Струмица, познат како Гокче, кој има исто име и презим...

Се уредува просторот околу Манастирската црква „Свети Леонтиј” во Водоча

Се уредува просторот околу Манастирската црква „Свети Леонти…

Мај 30, 2020 Вести

Се уредува просторот околу Манастирската црква „Свети Леонтиј” во Водоча, која е една од најзначајните културно-историски споменици на територијата на...

Денеска регистрирани 35 новозаразени, починаа пет пациенти, меѓу кои и бебето кое беше транспортирано во Швајцарија

Денеска регистрирани 35 новозаразени, починаа пет пациенти, …

Мај 30, 2020 Вести

Во последните 24 часа направени се 1120 тестирања, а регистрирани 35 нови случаи на Ковид-19. Најмногу во Скопје 22, во Тетово 6, Куманово 4 и по еден...

Владата предлага прогласување вонредна состојба во наредните 14 дена

Владата предлага прогласување вонредна состојба во наредните…

Мај 30, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

На денешната 59-та седница Владата донесе заклучок да достави до претседателот Стево Пендаровски извештај за преземените активности на државните инсти...

Фирма за производство на ПВЦ столарија има потреба од работници

Фирма за производство на ПВЦ столарија има потреба од работн…

Мај 30, 2020 Веб Билборд

Фирма за производство на ПВЦ столарија од Струмица има потреба од работници со или без работно искуство. Повеќе информации и пријавување на: 070/374-3...

„Комуналец“: Кванташкиот пазар работи од 05:00 до 17:00 часот

„Комуналец“: Кванташкиот пазар работи од 05:00 до 17:00 часо…

Мај 29, 2020 Вести

ЈПКД „Комуналец“ Струмица ги известува граѓаните дека Кванташкиот пазар работи секој ден од 05:00 до 17:00 часот, освен недела и државни празници. По...

Министерот Филипче потврди за 52 новозаразени од Ковид-19, починале четири лица

Министерот Филипче потврди за 52 новозаразени од Ковид-19, п…

Мај 29, 2020 Вести

Денеска се потврдени 52 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 30 пациенти, а починати се четири лица, кажа министерот за здравство, Венко Филипче на п...