Мастеркард картичка од „ИутеКредит“ со подигање готовина без провизија

Четврток, 13 Февруари 2020

Сите сопственици на Мастеркард картичка од „ИутеКредит“ во периодот од 13.02 до 16.02.2020 година ќе имаат можност да подигаат пари од било кој банкомат во државата без провизија.

Каде сè може да се користи картичката?

Покрај повлекување пари од банкомат, картичката може да се користи во сите продажни места каде што е овозможено плаќање со Mastercard или да се купува онлајн.

Исто така, со картичката може да се добие и дополнителен попуст до 15% при плаќање кај трговските партнери на „ИутеКредит“.

Сè уште немате картичка? Аплицирајте веднаш!

Сите нови клиенти може да ја добијат картичката со поднесување апликација за кредит од 3.000 до 40.000 денари со период на отплата до 12 месеци.

Постоечките клиенти пак, може да ја добијат картичката со одобрена апликација за кредит и во поголеми износи, односно кеш кредити до 100.000 денари и можност за отплата до 24 месеци.

Промотивно, во месецот на љубовта, сите парови кои заеднички ќе аплицираат со две апликации за кредит во експозитурата на „ИутеКредит“ во Струмица, ќе можат да добијат одобрување на кредит без камата во целото времетраење на кредитот!

Може да аплицираат сите заинтересирани на возраст од 18 до 75 години кои имаат трансакциска сметка, докажан прилив на средства и позитивна кредитна историја.

Комерцијална објава

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Пазарите во Струмица во сабота ќе работат од 6 до 14 часот

Пазарите во Струмица во сабота ќе работат од 6 до 14 часот

Јун 04, 2020 Вести

Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека зелените пазари ТЦ „Глобал“, „Чешел“ и „Кантон“ во петок ќе бидат затворени, а во сабота „Чешел“ и „Кант...

Струмичката полиција ќе ги зачести контролите, апелираат до угостителите, маркетите и граѓаните да ги почитуваат протоколите и мерките

Струмичката полиција ќе ги зачести контролите, апелираат до …

Јун 04, 2020 Вести

Секторот за внатрешни работи Струмица, упатува апел до сопствениците на угостителски објекти и сопствениците на маркети строго да ги почитуват прецизн...

Денеска рекордни 120 новозаболени со коронавирусот, еден регистриран и во Струмица

Денеска рекордни 120 новозаболени со коронавирусот, еден рег…

Јун 04, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Најголема бројка досега на новозаразени со коронавирусот во државата во еден ден. Денеска се регистрирани 120 нови случаи, од кои еден и во Струмица, ...

На 10 јуни ќе се прска против комарци по земјен пат

На 10 јуни ќе се прска против комарци по земјен пат

Јун 04, 2020 Вести

Од Општина Струмица информираат дека на 10 јуни (среда) во периодот од 18:00 до 02:00 часот во општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село ќе с...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС три дена го прославува „големиот празник“ - денот кога ја презеле власта во Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДС три дена го прославува „големиот празник“ - …

Јун 03, 2020 Вести

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција на прес конференцијата на Марјан Даскаловски, претседател на струмичкото СДСМ. СДС три де...

„Комуналец“ во пресрет на празникот Задушница ги чистеше Градските гробишта

„Комуналец“ во пресрет на празникот Задушница ги чистеше Гра…

Јун 03, 2020 Вести

Екипи од повеќе единици на ЈПКД „Комуналец“ пред верскиот празник Задушница организираа акцијата за чистење и уредување на Градските гробишта во Струм...

Полицискиот час повторно на сила, во петок, сабота и недела се забранува посета на гробиштата, освен за погреби

Полицискиот час повторно на сила, во петок, сабота и недела …

Јун 03, 2020 Вести

Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза и ефикасна реакција за спречување на ширењ...

Струмица цели да биде велосипедски град

Струмица цели да биде велосипедски град

Јун 03, 2020 Вести

Градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски, најави дека општината ќе работи на подобрување на велосипедската инфраструктура, промовирање на велосипед...