Подарете со љубов! Можност за купување на рати само со лична карта и атрактивна промоција за парови преку ИутеКредит!

Среда, 12 Февруари 2020

Во месец февруари ја славиме љубовта. Подароци и изненадувања се дел од начинот на кој заљубените прославуваат. Доколку веќе имате одлична идеја како да го одбележите месецот на љубовта, а сте во недостаток од финансиски средства, искористете ги опциите за кредитирање кои ги нуди ИутеКредит веднаш.

Купување производи и услуги на рати само со лична карта

ИутеКредит овоможува купување на рати само со лична карта дирeктно во продажните салони во својата мрежа на трговски партнери. Дел од партнерите веќе имаат промоции за Денот на вљубените, затоа посетете ги и побарајте плаќање на рати за износ од 3.000 до 120.000 денари.

Преку ИутеКредит можете да одберете производи, услуги или романтично патување и истото да го платите на 24 рати кај еден од партнерите како, Сетек, Нептун, Хенди, Анхоч, Милд Струмица, Ви Травел и многу други.  Погледнете ја листата на соработници за регионот Струмица, Гевгелија и Валaндово на слединот ЛИНК и посетете ги нашите партнери за да го одберете совршениот подарок. 

За сите парови 0% камата за кеш кредит

Сите оние кои ќе дојдат како пар во ИутеКредит експозитурата во Струмица до 29.02.2020 и ќе поднесат апликација за кеш кредит истовремено, ќе имаат можност да им биде одобрен кредит со 0% каматна стапка во целото времетаење на кредитот.

Новите клиенти имаат можност да аплицираат за кеш кредит до 40.000 денари со период на отплата до 12 месеци, додека постоечките клиенти на ИутеКредит можат да побараат и износ до 100.000 денари и период на отплата 24 месеци.

За апликација за кредит е потребен само документ за лична идентификација, лична карта или пасош, а може да аплицираат сите заинтересирани нови и постоечки клиенти на ИутеКредит, со потврден прилив на постојани приходи и позитивна кредитна историја, на возраст од 18 до 75 години.

Повеќе информации може да добиете на телефонскиот број 13 333,  www.iutecredit.mk или директно во експозитурата во Струмица на улица „Благој Мучето“ бр. 1

Комерцијална објава

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Денеска во болницата во Струмица хуманитарна организација од Австрија достави полн шлепер со медицинска опрема

Денеска во болницата во Струмица хуманитарна организација од…

Јун 04, 2020 Вести

Шлепер со медицинска опрема на транспортната компанија „Зиго-Шпед“ од Радовиш, денеска во струмичката болница донесе донација од Австрија испратена од...

Пазарите во Струмица во сабота ќе работат од 6 до 14 часот

Пазарите во Струмица во сабота ќе работат од 6 до 14 часот

Јун 04, 2020 Вести

Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека зелените пазари ТЦ „Глобал“, „Чешел“ и „Кантон“ во петок ќе бидат затворени, а во сабота „Чешел“ и „Кант...

Струмичката полиција ќе ги зачести контролите, апелираат до угостителите, маркетите и граѓаните да ги почитуваат протоколите и мерките

Струмичката полиција ќе ги зачести контролите, апелираат до …

Јун 04, 2020 Вести

Секторот за внатрешни работи Струмица, упатува апел до сопствениците на угостителски објекти и сопствениците на маркети строго да ги почитуват прецизн...

Денеска рекордни 120 новозаболени со коронавирусот, еден регистриран и во Струмица

Денеска рекордни 120 новозаболени со коронавирусот, еден рег…

Јун 04, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Најголема бројка досега на новозаразени со коронавирусот во државата во еден ден. Денеска се регистрирани 120 нови случаи, од кои еден и во Струмица, ...

На 10 јуни ќе се прска против комарци по земјен пат

На 10 јуни ќе се прска против комарци по земјен пат

Јун 04, 2020 Вести

Од Општина Струмица информираат дека на 10 јуни (среда) во периодот од 18:00 до 02:00 часот во општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село ќе с...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС три дена го прославува „големиот празник“ - денот кога ја презеле власта во Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДС три дена го прославува „големиот празник“ - …

Јун 03, 2020 Вести

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција на прес конференцијата на Марјан Даскаловски, претседател на струмичкото СДСМ. СДС три де...

„Комуналец“ во пресрет на празникот Задушница ги чистеше Градските гробишта

„Комуналец“ во пресрет на празникот Задушница ги чистеше Гра…

Јун 03, 2020 Вести

Екипи од повеќе единици на ЈПКД „Комуналец“ пред верскиот празник Задушница организираа акцијата за чистење и уредување на Градските гробишта во Струм...

Полицискиот час повторно на сила, во петок, сабота и недела се забранува посета на гробиштата, освен за погреби

Полицискиот час повторно на сила, во петок, сабота и недела …

Јун 03, 2020 Вести

Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза и ефикасна реакција за спречување на ширењ...