Нема да има штрајк во училиштата во општина Босилово и наставата ќе продолжи да се одвива според планираното

Денеска општина Босилово во соработка со ЈПКД „Огражден“, изврши насипување и порамнување на локална улица во населеното место Босилово

Граѓаните кои гравитираат и непосредно ја користат оваа улица сами со сопствен транспорт и рачен алат учествуваа во земјените работи

Решавањето на овој проблем ќе овозможи решавање на проблемот со одводот на атмосферската вода на поголемиот дел од селото

Екипа на општинското комунално претпријатие, вчера работеше во Босилово, а денеска во Бориево

Во атарите на населените места Сарај, Гечерлија и Петралинци, општина Босилово, во тек се ископи на повеќе атмосферски канали и речни корита

До мене седеше бремена жена во 5-ти, 6-ти месец. Не можев да и помогнам, само ги држев луѓето да не ја прегазат

Според последните информации еден е со тешки повреди и се бори за живот во Клиничкиот центар во Скопје

Директорот на Клиничката болница во Штип, Александар Стојановски, вели дека 10 лица се со полесни, а две со тешки телесни повреди

Во директен судир меѓу минибус на „Струмица Експрес“ и патничко возило „Опел Астра“, кој се случил вечерва кај Штип, повредени се 15 патници

Доцна попладнево кај местото „Три чешми“, во близината на Штип се случи сообраќајна незгода во која има повредено поголем број луѓе

Нема да има штрајк во училиштата во општина Василево и наставата ќе продолжи да се одвива според планираното

Трајче Ѓоргиев не престанува да го воодушевува жирито, но и публиката во големо балканско ТВ шоу „Пинковите ѕвездички“

Општина Василево ќе се вклучи во одбележувањето на Богојавление – Водици

Здружението „Евро-Визија“ од Струмица, веќе петта година по ред организира Конкурс за избор на најдобра фотографија

Добрата стратегиска оцена ќе придонесе за квалитетен третман на отпадните води