Од видеото се гледа дека можело да настане поголем пожар со оглед на специфичниот карактер на објектот

Во коментарите објавени под фотографијата на Фејсбук, нивните обожователи тврдат дека го играле таканареченото босилско оро

Инцидентот се случил околу 4 часот, при што од силниот удар „мерцедесот“ почнал да гори

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, заедно со неколку министри во Владата, денеска беа во посета на Струмичкиот регион

Премиерот Никола Груевски денеска ќе престојува во посета на струмичкиот регион каде ќе оствари средби со граѓани од повеќе населени места

Митрополитот Струмички г. Наум, денеска на празникот на Успение на Пресвета Богородица, полни 20 години од хиротонијата

Пресвета Богородица денеска беше одбележан и во Соборниот храм на МПЦ во Струмица, кој е во изградба

Верниците од Католичката Катедрала во Струмица „Успение на Пресвета Богородица“ денеска го одбележаа својот патрон

Во Црквата „Свети Петнаесет“ во Струмица, традиционално беше одбележан големиот христијански празник Голема Богородица

Буџетот на општина Струмица за вториот квартал од 2015 година има реализација од 42 проценти

Пријавените преку изработени страни на социјалната мрежа “Фејсбук“ вршеле продажба на спортска опрема

Секое куче има пасош кој се наоѓа во Одделението за инспекциски работи при општина Струмица

Вечерва првиот тим на ФК „Беласица“ го имаше својот прв ноќен тренинг на стадионот под рефлектори

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска (четврток, 27 август), во периодот од 08:30 до 15:30 часот

Како што информираат од училиштето, направени се нови тоалети во состав на училишниот објект, со што се решава еден огромен проблем

Новиот член на СЕХА лигата, РК „Макс Струмица“ деновиве направи фотосесија за официјална презентација на ракометарите