Бранко Палифров заедно со Соња Верушевска беа приведени во полициска акција на МВР на 31 јануари оваа година во раните утрински часови

Отстранувањето на заштитните капаци претставува потенцијална опасност од струен удар и загрозување на животите на посетителите на градскиот парк

Во Струмица ќе биде сончево и многу топло со температура до 41 степен

Денеска во Домот на АРМ во Струмица се одржа кастинг, на кој се избираа лица за улоги и статисти во филмот „Златна Петорка“ во продукција на „Револушн“

Младите фудбалери на Академија „Пандев“ се враќат во Струмица со бронзените медали

Се предвидува најава на топлотен бран за ден 28.07.2015 година (вторник)

И во услови на енормно високи температури, струмичани немаат проблем со водоснабдувањето

Деновиве ЈП „Паркиралишта Струмица“ врши замена на дефектните сијалици

Според зборовите на новиот директорот на училиштето, Драган Јанков, веќе е завршено бојадисувањето на ѕидни површини од вкупно 5000 м²

Академија „Пандев“ утре со почеток од 17:30 ќе игра со поразениот од натпреварот „Спарта Прага“ - „Сараево“, во битката за третото место

Во сообраќајната незгода со тешки телесни повреди се здобил возачот на „Пежо 406“, кој по укажаната лекарска помош во Струмичката болница

Екипи на ЈПКД „Комуналец“ деновиве реализираат активност на доуредување на големиот кружен тек, кој ги спојува улиците „Гоце Делчев“ и „Младинска

Кастингот за некои улоги и за статисти за играниот филм „Златна петорка“ ќе се прави утре во Домот на АРМ во Струмица, од 09:00 до 14:00 часот

Македонската интернационална фудбалска ѕвезда, струмичанецот Горан Пандев, денеска го слави својот 32 роденден

Пред еден час на булеварот „Климент Охридски“, кај Здружението на возачи во Струмица, се случила тешка сообраќајна незгода

Заврши фотосесијата на „Струмка” со Трајче Ѓоргиев и „ЈО-ЈО” ѕвездичките во соработка со студиo „Dj” и фотографот Столе Ангелов