Откако струмичанецот си ја платил патарината, тргнал со својот автомобил, но му испаднала торбата во која имало два пасоши и околу 3000 евра

Утре селото Вељуса ќе биде три часа без електрична енергија, информираат од ЕВН Македонија - Струмица

Тие за пациентите подготвија пакети со здрава храна, поразговараа со нив и барем за миг со оваа изненадување им го направија денот пријатен

Активноста беше наменета за возрасни лица кои имаат потреба од превентивни или контролни прегледи

Акцијата попладнево продолжи во ТЦ „Глобал“, каде учениците на случајните минувачи исто така им го мереа притисокот и шеќерот во крвта

Капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија, струмичанецот Никола Ѓоргиев, денеска беше избран за најкорисен играч

Обуката која ја организира канцеларијата на UN Women се фокусира на главните концепти за родово одговорно буџетирање

Пионерките на женскиот одбојкарски клуб „Македонија Макс“ го освоија првото место на Пионерското одбојкарско првенство на Македонија

За време на Велигденските празници, односно од петок до понеделник, времето во текот на денот ќе биде сончево

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (вторник, 7-ми април), во периодот од 09:00 до 14:00 часот ќе има прекин

Младинскиот Совет на градоначалникот Зоран Заев му врачи портрет со негов лик за континуираната поддршка

Вторите дуели се на програмата во четврток. Се игра до две победи, по што ќе следува финалната серија до три добиени меча

Ричлиев: „Моите играчи успееја да постигнат 14 победи, без изгубен сет и можеме да се гордееме на нивниот успех“

Десет години, по десетти пат, Организацијата на жени од Струмица ја организираше хуманитарната манифестација „Од децата за децата“,

Денеска околу 16 часот на булеварот „Гоце Делчев“ пред ПЗУ „Филип Втори“ во Струмица, се случи сообраќајна незгода

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, по повод католичкиот Велигден, упати честитка до своите сограѓани од католичка вероисповед