Ни најави дека ќе биде облечена во ексклузивна тоалета на познатата модна креаторка Емили Пишева Гоџирова од Струмица

Две балкански ѕвезди следниот месец со големи концерти во Струмица и Турново, во организација на Ноќниот клуб „Платинум“

Без снабдување со електрична енергија во моментот се населените места: Бориево, Радово, Моноспитово, Турново, Босилово

Големиот пламен и малите експлозии ги вознемири жителите од околните куќи. Интервенирала Противпожарната единица

На вечерашните протести низ улиците на Струмица, под мотото „Нема правда, нема мир“, како дел од „Шарената Револуција“ низ Македонија

Специјалната награда „Старозлатен проектор“ ја доби анимираниот филм на Жарко Иванов од Македонија - „Кружно патување на Марето“

Таа ги повика младите невработени струмичани до 29 години, да се пријават на овие обуки во Агенцијата за вработување во Струмица

Христов го констатираше континуираниот растеж на овој фестивал изразувајќи надеж дека така ќе продолжи и во иднина

Доскорешниот ривал на ФК „Академија Пандев“ во Третата фудбалска лига - Исток, струмичка „Беласица“ им го честиташе на „пандевци“ пласманот

Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради изведба на водоводна линија, денеска (понеделник, 30 мај), од 09:00 до 14:00 часот

Во денешната финална пресметка, младиот тим на Кирил Ричлиев ги надиграа своите врсници од екипата на ОК „Лирија“

Екипата на ФК „Академија Пандев“ од Струмица од Третата лига - Исток, во следната сезона продолжува во Втората лига

Овие ученици во четврта година, под менторство на професорката по информатика, м-р Софија Тошева, ја изработија web страната

Од ОО на СДСМ во Струмица со реакција на вчерашната посета на Никола Груевски, со која го најави дооформувањето и адаптацијата на старо-новиот болнички крак

На 16 овој месец околу 05:30 часот пријавениот, по претходна вербална расправија, со чекан ја удрил својата сопруга

Посебна гордост претставува оваа победа за Пинда, бидејќи како што вели, овие млади фудбалери ќе бидат иднината на „Беласица“