Вечерва од 19:30 до 20:30 часот, струмичани кој повеќе од месец дена протестираат низ улиците на Струмица, го блокираа влезот во градот

Со нејзината примена, СОУ „Јане Сандански“ ќе може да остварува идни соработки и предавања со други училишта и обуки со институции во земјава и странство

Со формирање на оваа Асоцијација ќе се подигне свеста за безбедноста во јавниот сообраќај и заштитата на животната средина на целата територија

17 мигранти од Сирија, меѓу кои 7 деца, синоќа околу 23 часот биле забележани на Свидовичката раскрсница, во близина на Струмица

Стотина ученици од ООУ „Никола Вапцаров“ од Струмица беа дел од проектот „Јас на гости во полицијата“ на Секторот за внатрешни работи во Струмица

Утре без струја Турново, Иловица, Штука, Радово, Секирник, Босилово, Сушица, Моноспитово, Бориево

Кире Михаилов го повика Марјан Даскаловски на ТВ дуел на било која од локалните телевизии, за, како што рече, ги издефинираат работите

Утринава е забележано уништување на новопоставените урбани содржини на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица

Приведени Д.Т. (24) и Г.С. (19) и двајцата од село Баница, струмичко за вчерашниот напад на четирите лица кои седеле во паркирани автомобили

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска (вторник, 7 јуни), во периодот од 08:30 до 15:30 часот

Поради дефект ќе биде прекинато водоснабдувањето на дел од улицата „Гоце Делчев“

Ученикот Мартин Динев од СОУ „Никола Карев“ освои златен медал на јуниорската математичка олимпијада

Овој пат со импровизација, младите читаа книги, на школски клупи пред платото на Центарот за култура, како дел од проектот „Нови читални“ на ВМРО-ДПМНЕ

СВР Струмица презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот

Како кандидати за претседател, освен Даскаловски беше предложен и Кире Михаилов, актуелен директор на ЈП Шумско стопанство „Беласица“

Ќе се спроведе авионско прскање против комарци на територијата на општина Струмица