Од утре до недела, Општина Струмица ќе ги одбележува двата празника, Денот на независноста и ослободувањето на Струмица

Вечерва околу 22 часот на патот Струмица - Дабиле, пред самиот влез на селото Дабиле, автомобил излетал од патот во нива

Од Кабинетот на градоначалникот на општина Струмица со реакција на денешната прес конференција на советниците во Советот на општина Струмица

Покривање на пазарот Чешел, Заев вети во 2011 година, дека ќе го направи во 2012 година и не го направи. Потоа го стави овој проект во буџетот за 2013

Фаворитот во оваа натпреварување беше премоќен над струмичките „рисови“, совладувајќи ги со 35:26, полувреме 15:11

Од Кабинетот на градоначалникот на општина Струмица, со писмена реакција на денешната прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Струмица, го повика градоначалникот Зоран Заев да поднесе оставка

По 23-ти пат ќе се одржи меѓународниот фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“

Се предвидува најава на топлотен бран за сабота, 5 септември

Примероци од угинати риби во фаза на распаѓање се забележани по течението на реката во близина на границата со Бугарија

На изложбата, која беше поставена во изложбениот салон на Завод и Музеј во Струмица, беа претставени делата на шест автори

Ракометарите на „Макс Струмица“ утре го играт третиот натпревар на домашен терен, во рамките на регионалната СЕХА лига

Сообраќајна незгода, се случи околу 13:30 часот кај селото Дабиле, на маѓународниот пат Струмица - Ново Село, во која учествуваа три возила

Општина Струмица овозможи бесплатен паркинг за хибридните и електрични возила

До 15 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето на неколку улици во градот

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 4 септември), ќе биде прекинато снабдувањето со електрична енергија