Денеска (петок, 20 февруари), во периодот од 11:00 до 12:00 часот, селото Старо Балдовци ќе остане без снабдување со електрична енергија

Студијата е подготвена во рамките на проектот „Подготовка на проектни студии (FS, CBA, EIA)

Во библиотеката „Благој Јанков Мучето“, денеска беа прогласени најдобрите литературни творби по распишаниот конкурс на тема „Струмички карневал“

На концертот ќе учествуваа околу 120 ученици со свои изведби во свирење, пеење, играње и сите под маска со своја кореографија

По оваа, друг полициски службеник од службениот пиштол испукал предупредувачки истрел во воздух, заради заплашување

Познатиот струмички бизнисмен, Славчо Пинда, е новиот концесионер на стадионот „Младост“ и ќе го води Фудбалскиот клуб „Беласица“

Струмички анонимоси, кралеви, принцези, црвенкапа, буба мара, бомбаш, спајдермен, бетмен, Рамбо, кловнови, барбика...

Улиците „Цар Самоил“, „Дрварска“, „Тиверија“, „Александар Македонски“ и „Ѓорги Трајков“

Општина Струмица спроведе истражување за успехот на учениците во основните училишта

ЈКПД „Комуналец“ Струмица ги известува граѓаните дека поради дефект на водоводната мрежа, денеска од 09:00 до 14:00 часот

Еден од начините за собирање на податоци за успешна имплементација на проектот е анкетирање на околу 250 граѓани

Царинските службеници на Царинската испостава Струмица, викендот открија 2800 килограми делови за метална конструкција

Утре, (среда, 18 февруари), во периодот 09:00 до 15:00 часот без снабдување со електрична енергија ќе останат населените места

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Милан Левов, својата ракометна кариера ќе ја продолжи во редовите на РК „Струмица Зомимак-М“

Струмичанецот Трајче Ѓоргиев во четврток ќе биде прогласен за откритие на годината на „Златна бубамара“

Се бараше решение за постојниот далековод, кој се протега долж оваа индустриска зона