Група граѓани од селото Куклиш ја бараа ветената градинка, како што велат тие, од пред шест години што им ја ветил Заев

Најава на топлотен бран за деновите 3 и 4 септември

20-годишниот голман се најде меѓу четворицата играчи од младинскиот погон на Арсенал кои ја сочинуваат Б-листата

Во вториот дуел од СЕХА лигата на ракометарите „Макс Струмица“, денеска на домашен терен, македонскиот вице-првак го заврши со пораз

Релизирана обуката „Мониторинг на јавни набавки“ за претставници од граѓански организации

Синоќа се одржа состанок со претставници на месното население на кој присуствуваа директорот на „Комуналец“ Зоран Горѓиев

Ќе биде прекинато водоснабдувањето на улиците „Неретва“ и „Кирил и Методиј“ на потегот од улицата „Неретва“ до улицата „Првомајска“

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 2 септември), ќе биде прекинато снабдувањето со електрична енергија

Се предвидува најава на топлотен бран за денoвите 1 и 2 септември

Екипата на „Макс Струмица“ по вчерашните несреќно загубени 3 бода од натпреварот со „Војводина“, заработи и парична казна од 500 евра

Андонов вели дека тимот е паднат психолошки поради пропуштената шанса за победа, но многу повеќе поради нерегуларно примениот гол

Ристо Велков, претседател на Сојузот на синдикати на земјоделски производители - Струмица, денеска со прес конференција

Сонливи, но и возбудени и среќни. Столчињата ги „скокоткаа“, подрипнуваа и уживаа во забавата што им ја подготвија постарите другарчиња

Книгата претставува своевиден прилог кон феноменологијата на новата македонска драмска книжевност

Во периодот од 24 до 30 август на подрачјето што го покрива Секторот за внатрешни работи - Струмица се случиле пет сообраќајни незгоди

Веднаш по натпреварот прес конференција на двата тима. За тренерот на „Макс Струмица“, Марјан Андонов, резултатот 25:25 е најреален