После пожарот тој им ветил дека општината ќе изгради нов и модерен Дом на културата

Дербито од Третата фудбалска лига - Исток, помеѓу екипите на ФК „Беласица“ и „Академија Пандев“, ќе се игра во недела, од 19:30 часот.

Свеченото отворање и означувањето на стартот, годинава скромно, без некои „помпезности“

До 13 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето на улиците „Браќа Миладинови“ и „Јанко Цветинов“

Управата на спортската сала „Партизан“ во Струмица им забранува туширање на спортистите во младинска конкуренција до 16 години

Контејнер од 6 м², е повеќе од шест месеци дом на брачниот пар Стојановски во селото Градско Балдовци

Предпладне на плоштадот пред Споменикот на Гоце Делчев се одржа чествување за големиот ден од независноста на Република Македонија

Убедливо мнозинство, над 95% од граѓаните што излегоа на референдумот на 8 септември 1991 година

Честитка од градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, по повод 8. Септември - Денот на независноста на Република Македонија

Седум сообраќајни незгоди со потешки последици се случиле во изминатата недела, во кои 9 лица се повредени, двајца со тешки телесни повреди

Мобилните царински службеници открија стока за која постои сомневање дека повредува права од интелектулна сопственост

Во соопштението на СВР Струмица не се наведува идентитетот на сторителот, односно иницијалите на името, ниту пак возраста

Од ЈПКД „Комуналец“ упатија апел до жителите на Просениково да покажат поголема грижа за средината во која живеат

Од утре до недела, Општина Струмица ќе ги одбележува двата празника, Денот на независноста и ослободувањето на Струмица

Вечерва околу 22 часот на патот Струмица - Дабиле, пред самиот влез на селото Дабиле, автомобил излетал од патот во нива

Од Кабинетот на градоначалникот на општина Струмица со реакција на денешната прес конференција на советниците во Советот на општина Струмица