Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска (вторник, 1 декември), од 10:00 до 15:30 часот ќе биде прекинето

Преку граѓански буџетски форум општина Струмица го зголемува учеството на граѓаните во носењето на буџетот

Тој е еден од 150-те учесници на вториот државен натпревар за лидерство, кој се одржува во ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“

Темата на годинешното поетско биенале е „Поезија и конфликт”, особено актуелно по случувањата во Париз, а учествуваат дваесеттина поети

Штипските екипи „Постолов Пандев“ и „Брегалница“ од генерацијата 2003-та и 2004-та, се победници на турнирот „Strumica Novembar Tournament 2015“

Струмица го доби првото кафуле „Coffee to go“, или како што велат „кафе на нога“. Земи оди, движи се, пиј

На турнирот учествуваат фудбалските екипи на „Турново“, „Професионал“ од Скопје, „Јанг бојс“ од Неготино, штипските „Брегалница“ и „Постолов Пандев“, „Плачковица“ од Радовиш, „Саса“ од Макеоднска Каменица“ и домаќинот „Беласица“

Ако го пропуштивте денешниот ден, искористете го утрешниот, не чекајте го последниот ден од „Black Weekend“, бидејќи количините на сите производи

Градоначалникот Зоран Заев оствари средба со полскиот амбасадор Јацек Мултановски

Традиционално и оваа година, Гошев беше дел од роденденското славје на штитеникот Александар Стојановски, кој го славеше својот 38-ми роденден

Тројца момчиња од селото Градашорци, струмичко, Е.М.(21), Ѓ.Д.(25) и М.А.(17), синоќа околу 01:00 часот по полноќ, киднапирале 15-годишна девојка

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска (петок, 27 ноември), во периодот од 09:00 до 14:30 часот

Оваа дружина од афористичари беше убава можност за директна средба и јавно споделување на мислата со публиката

Синоќа околу 2:30 часот по полноќ, автомобил марка „BMW“ излета од патот во поројот на „Крушевска Република“ во Струмица

Двајца млади фудбалери на „Академија Пандев“, Даниел Миловановиќ и Михаил Маневски, следниот месец ќе заминат во Хрватска

Се врши подготовки за бетонирање на улицата „Бошко Буха“, денеска, се поставуваат рабниците