Струмица останува лидер на одбојкарската табела со 36 бодови, зад Струмица се Пробиштип со 23 и Сушево со 21 бод

Цели 7 часа, стручен тим од врвни лекари вршеле хируршка интервенција на р'бетниот столб на Мартина

Денеска беше потпишан договорот, според кој специјалистот за одбрана до крајот на оваа сезона ќе ги брани боите на Струмица

Проблемот на непоседувањето на личните документи е најчеста појава во ромската заедница

Најмногу внимание кај советниците предизвика кварталниот извештај за извршување на буџетот за четвртиот квартал за 2014 година

Маркоски потпиша договор кој има важност до крајот на оваа натпреварувачка сезона и претставува одлично засилување за „рисовите“

Дајанчо Ефтимов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е нов претседател на Советот на општина Василево

Во петок од 10:30 до 14:30 часот, без снабдување со електрична енергија ќе останe дел од селото Секирник

Младиот состав на Струмица не доби многу можности резултатски да се врати во игра

Од ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, со реакција на денешниот говор на претседателот на Советот на Општина Струмица, Јосиф Христов

Пред промоција во редовите на Струмица Зомимак-М се и Велко Маркоски, брат на Никола, како и крилото Гоце Георгиевски

Денеска во Струмица се одржа чествување по повод 11-годишнината од трагичната смрт на претседателот Борис Трајковски

Утре (четврток, 26 февруари), во периодот од 08:30 до 13:30 часот, без снабдување со електрична енергија ќе останат населените места

Младиот кружен напаѓач покрај неколкуте понуди од наши прволигаши се одлучи да замине во тимот од Струмица

Карневалската група „Ефтимови“, паричната награда од 150 евра ја донираат за лекување на малата Стефанија Петрова

Од 09:00 до 15:30 часот без снабдување со електрична енергија ќе остане населеното место Костурино