Поради врнежите од дожд, денеска не се одржа манифестацијата „Ден без автомобили“

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска од 09:00 до 11:00 часот ќе биде прекинето снабдувањето со електрична енергија

Прекинот на водата за пиење се очекува да трае денеска (вторник, 22 септември), до 17:00 часот

Денешната 31-ва седница на Советот на општина Струмица беше во знакот на образованието

Според информациите кои доаѓаат од „Беласица“, пред почетокот на дуелот ќе има наградна игра „Шутни и дај гол“

Ова е значајна победа за струмичките сино-бели, откако во градското дерби пред една седмица ремизираа со „Академија Пандев“

Носителот на правата од интелектуална сопственост, потврдил дека се работи за фалсификати

Стартот на Велосипедскиот крос е закажан за во 10:00 часот од плоштадот „Гоце Делчев“, а велоспедисти и реакреативци ќе се движат по

Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради отстранување дефект на водоводна цевка, денеска од 11:00 до 15:00 часот

Жителите од Струмичкиот регион од вчера попладне го посетуваат Манастирот „Пресвета Богородица Милостива“ во Вељуса

Станува збор за филмовите на Тренчовски, „Клошари и плакати“ од 1994 година, „Духот на татко ми” од 2010-та и „Игра и спас“ од 2013 година

Се отстрануваат дрвјата, се коси тревата и се собира и подига разновидниот отпад...

Со резултат 42:13, полувреме 19:6, ракометарите на „Загреб“ вечерва ги „потиснаа“ струмичките „рисови“, ракометарите на „Макс Струмица“

Пратениците поразговараа со нив, ги слушнаа нивните размислувања дали се задоволни од проектот, како и за нивните пензионерски потреби

Вечерва во 20 часот, во организација на НУЦК „Антон Панов“ во Струмица, ќе се одржи филмска вечер со проекција на три кусометражни филмови

Од Општина Струмица со писмена реакција на денешната прес конференција на група занаетчии од Струмица