Магазин

Струмичанецот Васил Гарванлиев синоќа на неговиот официјален…
Македонските православни верници денеска го слават Денот…
Започна роденденската недела во „РАЗНОПРОМЕТ АС“ во …
Денеска според календарот на Македонската православна црква…
Од синоќа во Струмица е отворен нов…
Вториот ден од завршувањето на постот е…
Денеска е Св. апостоли Петар и Павле…
Светите браќа Кирил и Методиј се посебно…
Љубовта кон производите на AVON е првиот…
Ѓурѓовден е еден од најголемите и најубавите…
Денеска православните верници го празнуваат празникот на…
Велика Сабота е ден од Страдалната Седмица.…
Православните верници денеска го одбележуваат Велики петок,…
Почнуваат Велигденските празнувања. Граѓаните ги чека продолжен…
Постојано слушаме колку тешко го минуваат времето…