Магазин

Бекот на „Струмица Зомимак-М“, Дејан Пецаковски, заплови…
Струмичкиот „Мотив Бенд“ е прогласен за најдобар,…
Српската телевизија „ПИНК“ деновиве направи сторија од…
По втор пат во Струмица, фестивалот на…
Шармантната струмичанка Линела, е совршен пример како…
Синоќа, момчето од Струмица, единствениот претставник од…
Во вечерашната емисија 14-годишниот талент ја изведе…
ВИДЕО: Погледнете го вечерашниот настап на Трајче…
Трајче Ѓоргиев со прекрасната интерпретација на познатото…
Момчето од Струмица, Трајче Ѓоргиев се врати…
Јоце Панов сними видео спот за песната…
Трето место се струмичкиот дует за овој…
Центарот за странски јазици „ДМ Интернешанал Стадис“…
Со обичаи и верувања особено е исполнет…
Позната фолкерка Сузана Гавазова сними песна насловена…
Таму го запеа макфестовскиот победнички хит на…
Тој го испеа познатиот хит на Тамара…
Погледнете ја интерпретацијата на мелодијата „Esta Аusencia“…
На YouTube можете да погледнете видео од…
Наместо пајки насекаде околу него се појавувале…