Магазин

Легендарната балканска ѕвезда Лепа Брена по 30…
Марија Шерифовиќ за прв пат во Струмица
Младите групи Виктори Бенд и Либеро Бенд…
Хрватската ѕвезда Тони Цетински вечерва на Струмица
И по 25 години сеуште знае како…
Тамара Тодевска ги почна концертите на големата…
Македонската поп дива Каролина Гочева, синоќа на…
Синоќа, на социјалните мрежи поп-пејачката Александра Јанева…
Вокалната солистка на популарната фолк група „Легато“,…
Победникот на првото балканско ТВ шоу „Никад…
Во природа, покрај езерцето во паркот, струмичани…
Од вечер па до 15 јули во…
Младата дизајнерка Даница Стојанова од Струмица, која…
По шест месечната успешна фестивалска турнеја на…
Поп-пејачката Александра Јанева започна нов, летен проект…
Александра Јанева и Наташа Малинкова ја снимија…
12-годишната струмичанка Драган Костова, синоќа го освои…
Викендот во ноќниот клуб „Платинум“ во Струмица
Второто издание на македонско-бугарската турнеја One Love…
Pata Pata македонска електронска дискографска куќа, базирана…