Во Струмица отворена Автоперална „CityCentre“, која ем ги чисти возилата, ем ве наградува

Среда, 07 Март 2018

Деновиве во Струмица започна да функционира нова автоперална „CityCentre“, која се наоѓа на излезот од Струмица кон Дабиле, спроти бензинската „EcoOil“.

Станува збор за автоперална која работи по сите најсовремени европски стандарди и методи, а со својата палета на услуги претставува вистинско освежување за возачите, а пред се за моторните возила.

Новата перална во Струмица работи нон стоп 24 часа во текот на целата недела, со десет пункта и врвни професионалци кои ги чистат до темел вашите возила и им даваат посебен сјај, свежина и убавина. Со повик го земаат вашето возило од посакуваната адреса и се враќа исчистено и дотерано по иста цена.

Оние пак кои чекаат на лице место, додека се чисти возилото, може да уживаат во кафетеријата и бесплатното кафе во рамките на автопералната.

Наскоро „CityCentre“ отвора и перална за тешки товарни возила со паркинг за камиони на површина од 3000 м².

Инаку во пералната „CityCentre“ се користат „riwax“ средствата за перење од Швајцарија, а има можности и за перење со топла вода и подигање на вашето возило и темелно чистење од долната страна.

„Сакаме на сите возачи да им понудиме квалитет, оти разликата не е во цената туку во квалитетното чистење. Доколку станат наши членови, со клуб картичката секое 11-то перење е гратис, а на секој три месеци ќе имаме и богата лотарија, каде сите наши клиенти ќе бидат во опција за престој во Банско, Бугарија на основа „all inclusive“, но и да добијат бесплатно полирање, хемиско чистење и многу други награди“ - вели Стојчо Масларов, сопственик на автопералната, кој додава дека овде нема многу чекања за да вашето возило го добие вистинкиот сјај. Уверете се во квалитетот на „City car Centre“ и не дозволувајте другите да ви раскажуваат. Контакт број со „CityCentre“: 070 31 11 66.

ФОТОГАЛЕРИЈА

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Струмичкиот театар со „Царот Владислав“ ќе го одбележи 27-ми март Денот на театарот

Струмичкиот театар со „Царот Владислав“ ќе го одбележи 27-ми…

Мар 23, 2018 Струмица

По повод светскиот Ден на театарот - 27 март, во вторник Народниот театар „Антон Панов“ од Струмица ќе го одбележи денот со изведба на претставата „Ца...

Ученици од Струмичката гимназија меѓу најдобрите математичари на Државниот натпревар

Ученици од Струмичката гимназија меѓу најдобрите математичар…

Мар 23, 2018 Струмица

Покрај ученици од СОУ „Никола Карев“ и тројца ученици од СОУ „Јане Сандански“ од Струмица со награди се вратија од Државен натпревар по математика. И...

И годинава Мартин Динев од СОУ „Никола Карев“ меѓу најдобрите математичари

И годинава Мартин Динев од СОУ „Никола Карев“ меѓу најдобрит…

Мар 23, 2018 Струмица

На 61-от Државен натпревар по математика за средните училишта, кој се одржа викендот на Машинскиот факултет во Скопје, ученикот Мартин Динев од трета ...

Александра Јанева стана милионер со Еве ме пак!

Александра Јанева стана милионер со Еве ме пак!

Мар 23, 2018 Магазин

Денес поп-пејачката Александра Јанева стана втор струмичанец со 1.000.000 прегледи на музичката платформа YouTube. Претходно, тоа му успеа само на тру...

Објавен е повикот за изразување на интерес за проекти за развој на туризмот

Објавен е повикот за изразување на интерес за проекти за раз…

Мар 22, 2018 Струмица

Општините, јавните институции, Центрите за регионален развој, граѓанските здруженија, малите и средни претпријатија, туристичките агенции, имаат на ра...

Училиште во кое сонувањето и имагинацијата се единствените предмети: Арт студио за деца и млади „АРТ СМАРТ”

Училиште во кое сонувањето и имагинацијата се единствените п…

Мар 22, 2018 Магазин

Во Центарот за интелектуални услуги, образование и советување „ХАЈЛЕНД ЕДУ“ во Струмица, веќе пет години работи, единственото во градот Струмица Арт с...

Младинскиот совет ќе го одбележи својот јубилеј, една деценија постоење

Младинскиот совет ќе го одбележи својот јубилеј, една децени…

Мар 22, 2018 Струмица

Во сабота, 24 март во НУЦК „Антон Панов“, Младински совет на општина Струмица ќе го прослави својот јубилеј - една деценија постоење и градење општина...

Струмичанец се задоволувал полово пред друг, заработи кривична

Струмичанец се задоволувал полово пред друг, заработи кривич…

Мар 22, 2018 Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 24-годишниот К.А. од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „задоволување ...