Трајче гостин на концертот на Тони Цетински во белградскиот Сава Центар

Среда, 11 Март 2015

Она што е најнова радост за Трајче е повикот од Тони Цетински да му биде гостин на двата концерти кои ќе се одржат на 12 и 13 март

Дека пред младиот Трајче Ѓоргиев од Струмица е светла иднина, на многумина им стана јасно уште со првото негово појавување на натпреварот „Пинкови Ѕвездички“, каде за цели три минути успеа да ги освои срцата на целиот Балкан и воедно да стане еден од фаворитите за победа.


Она што е најнова радост за Трајче е повикот од Тони Цетински да му биде гостин на двата концерти кои ќе се одржат на 12 и 13 март во белградскиот Сава Центар - објави www.press24.mk. Хрватскиот пејач од самиот почеток на шоуто за таленти не ги крие симпатиите и поддршката за Трајче, па така во неколку наврати го пофали на својот Фејсбук профил и во скорешните интервјуа.


И Трајче не го крие одушевувањето дека на свои 13 години ќе пее на сцена со неговиот идол.


- Кога ме повикаа да дојдам во Белград, прво не знаев зошто, но кога ми рекоа дека ќе пеам со Тони Цетински кој ми е идол, немаше посреќно дете од мене. Да пеам на толку голема сцена со својот идол е неверојатно. Не знаев што да кажам. Родетелите ми рекоа дека само ми се вцрвениле образите, изјави скромниот Трајче.


превземено од: www.press24.mk

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Кандидатот за пратеник Костадин Костадинов на средба со струмичките бизнисмени

Кандидатот за пратеник Костадин Костадинов на средба со стру…

Јул 10, 2020 Избори 2020

„Ја зајакнуваме директната поддршка на македонските компании. Нашата цел е да создадеме амбиент за динамичен и конкурентен бизнис, ослободен од полити...

Во 16 градови ќе се формираат регионални „Ковид-центри“, меѓу кои и во Струмица

Во 16 градови ќе се формираат регионални „Ковид-центри“, меѓ…

Јул 10, 2020 Вести

Градоначалниците на 16 општини го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-...

Уште една струмичанка позитивна на Ковид-19, денеска во земјава регистрирани дури 205 нови случаи

Уште една струмичанка позитивна на Ковид-19, денеска во земј…

Јул 10, 2020 Вести

Во последните 24 часа во земјава се направени 1728 тестирања, а регистрирани се 205 нови случаи на Ковид-19, информираат од Министерството за здравств...

Донација за новото крило на струмичката болница од ИГМ „Еленица“

Донација за новото крило на струмичката болница од ИГМ „Елен…

Јул 10, 2020 Вести

Електрични кревети, отомани за преглед, натказни и друг медицински инвентар и опрема денеска беа донирани во новото крило на ЈЗУ „Општата болница“ во ...

Приведено 24-годишно момче кај кого е пронајдено марихуана

Приведено 24-годишно момче кај кого е пронајдено марихуана

Јул 10, 2020 Вести

Вчера во 10:30 часот, врз основа на Наредба на Основен суд Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица извршиле претрес во...

Обраќање на Костадин Костадинов, кандидат за пратеник во Изборната единица 4 од Коалицијата „Можеме“

Обраќање на Костадин Костадинов, кандидат за пратеник во Изб…

Јул 10, 2020 Избори 2020

Обраќање на Костадин Костадинов, кандидат за пратеник во Изборната единица 4 од Коалицијата „Можеме“, предводена од СДСМ. На 15 јули одлучуваме за ...

Костадинов на предизборна трибина со здравствените работници од Струмица: Држава со европски здравствен систем посветен на потребите на граѓаните

Костадинов на предизборна трибина со здравствените работници…

Јул 10, 2020 Избори 2020

„Пандемијата на КОВИД-19 беше најсериозниот тест за нашиот здравствен систем. Во услови на најтешка светска криза, покажавме како треба да се работи и...

Шест години од трагичната хеликоптерска несреќа кај Струмица

Шест години од трагичната хеликоптерска несреќа кај Струмица

Јул 10, 2020 Вести

На денешен ден 2014-та година, ноќта околу 22 часот на периферијата од градот Струмица, се случи трагичната хеликоптерска несреќа, во која загинаа чет...