Карневалско музичко возење НАГОРЕ

Сабота, 22 Февруари 2020

Струмички карневал 2020! Возбудата расте НАГОРЕ. За прв пат годинава маскенбал, ГОРЕ. Освен многу маски, супер МУЗИЧКА програма за сите кои сакаат да возат НАГОРЕ. Артистите задолжени за карневалските денови:

►28.02. Петок

DJ FEY ни доаѓа од соседна Бугарија. За дел од вас, познат по одличниот настап кој го имаше на минатогодишните карневалски денови. Активен е по клубовите во Софија и секогаш во тек со најновите музички движења, благодарение на платформата за видео Face’s control. Возиме до крај со Boyan Hadji.

►29.02. Сабота

Саботниот карневалски ден ќе започне со денската забава. Задолжени за одлична журка ќе бидат веќе докажаните Denny Trajkov и Firma од Mosaik Kolektiff, кои  ќе не раздвижат со пријатен  хаус и тек ритам. Зад пултот на главната саботна карневалска вечер ќе биде еден од најчесто слушаните имиња кога станува збор за deep tech  во Македонија, Dejan Dex. Тој заедно со Daut ќе ни го претстават звукот на добро познатата Pirka.

Карневалот НАГОРЕ не завршува во Сабота вечер. Продолжуваме да возиме добра музика и во Недела.

►01.03. Недела

Верни на традицијата продолжуваме со маски и одлична музика која ќе ни ја пружи докажаниот, а наш Nick fay. За загревање со Progressive House ќе биде задолжен Hristov. Изненадувањата не завршуваат тука. НАГОРЕ ќе избере и најдобра маска која ќе биде наградена.

►02.03. Понеделник

Конечно малку одмор после традиционалниот ручек или познат мегу струмичани „Бел фасуљ“. НАГОРЕ продолжува со карневалскиот ритам и во Вторник.

►03.03. Вторник

За оние кои не слушнале, Вторник беше денот за струмичкиот карневал. Во таков ритам ќе продолжиме и годинава. Маскирани и подготвени за уште една незаборавна журка ве очекуваме да го одбележиме Струмичкиот карневал. Задолжени за мучичкото возење НАГОРЕ, ќе бидат DJ Cobe и Boyan Hadji.

Да уживаме и раскажуваме... Ве чекаме НАГОРЕ!!!

Информации и резервации на ► 071 307 779

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

     

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Во Струмица нема заболени од коронавирус, објавени бројките во изминатите 24 часа

Во Струмица нема заболени од коронавирус, објавени бројките …

Мар 28, 2020 Вести

Синоќа струмичани беа бомбардирани со пораки на социјалните мрежи и видео од тројца пациенти како со амбулантно возило се носени во Инфективното оддел...

Остани дома, Остани во чекор со „Танец“! Концерт во Струмица

Остани дома, Остани во чекор со „Танец“! Концерт во Струмица

Мар 28, 2020 Магазин

Видео од концертот на Ансамблот „Танец“ одржан на 22 мај минатата година во НУЦК „Антон Панов“ во Струмица. „На вас е само да ОСТАНЕТЕ ДОМА! „Танец“ ...

На денешен ден почина македонскиот поет и новинар од Струмица, Иван Василевски

На денешен ден почина македонскиот поет и новинар од Струмиц…

Мар 28, 2020 Вести

На денешен ден пред 5 години почина познатиот новинар, поет, драмски писател и публицист од Струмица, Иван Василевски. „Иван Василевски од зборот нап...

Раноградинарите со пластеници не треба да вадат посебни дозволи за движење во време на полициски час, останатите ќе мора

Раноградинарите со пластеници не треба да вадат посебни дозв…

Мар 27, 2020 Вести

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски во денешната изјава посочи дека заради интензивирање на сезоната на земјоделс...

Бесплатни телефонски броеви и е-маил адреси за да се пријави непочитување на мерките за КОВИД-

Бесплатни телефонски броеви и е-маил адреси за да се пријави…

Мар 27, 2020 Вести

Владата отвори бесплатни телефонски линии за пријавување на непочитување на мерките и препораките против понатамошно ширење на КОВИД-19. За поефикасно...

Тројца струмичани синоќа го прекршиле Полицискиот час

Тројца струмичани синоќа го прекршиле Полицискиот час

Мар 27, 2020 Вести

Десет граѓани од Струмица и Радовиш ги прекршиле предвидените забрани за движење во определен период, информираше СВР Струмица. Според нивното известу...

Во јуни ќе продолжи реконструкцијата на тврдината „Цареви кули“ над Струмица

Во јуни ќе продолжи реконструкцијата на тврдината „Цареви ку…

Мар 27, 2020 Вести

Во почетокот на месец јуни ќе продолжи реконструкцијата и реставрација на Царевите кули над градот Струмица. Ова на својот Фејсбук профил го објави гр...

18 нови случаи на коронавирус, вкупната бројка е 219 лица

18 нови случаи на коронавирус, вкупната бројка е 219 лица

Мар 27, 2020 Вести

Во изминатите 24 часа регистрирани се 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (11), Прилеп (4), Куманово (2), Тетово (1). Со ова...