Во понеделник по 10-ти пат „Трка на келнери“ во Струмица со највештите и најбрзите келнери од Југоистокот

Вторник, 02 Јули 2019

Натпревар за најбрз и највешт келнер „Трка на келнери 2019“ по 10-ти пат на плоштадот во Струмица, во понеделник 8 јули од 21:00 часот.

Кој ќе биде најбрз, но и највешт и ќе ја освои „келнерската дневница“ од 15.000 денари? Дали ќе учествуваат и повторно ќе ги видиме на оваа натпреварување најдобрите од изминатите години, Горан Кљанков првиот победник во 2010 година, Кире Димитриев, победник во 2012, 2014 и 2015 година, но и келнерката Адријана Костадинова од 2011 година, Томе Стоилков и Сања Николова од 2012, Ѓорги Христов победник на Трката на келнери во 2015, Тимче Андонов од 2016 година или Дени Перов, кој ја освои „келнерската дневница“ во 2017 и 2018 година.

Досега се пријавени 12 келнери, пријавувањето трае до недела кога и ќе бидат објавени сите учесници, а освен од Струмица, според најавите се очекува да учествуваат и келнери од градовите во Југоисточниот регион.

Организаторот „Струмица ОПЕН фестивал“, освен за најбрзиот и највештиот келнер ќе додели и „келнерска дневница“ на второпласираниот од 12:000 денари и третопласираниот 8.000 денари.

По натпреварувањето ќе има и забава за сите посетители, но и славје со најдобрите келнери со музика во живо од струмичкиот бенд „Аларм“.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

     

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

На 24 јули во Струмичкиот регион ќе се изврши повторно прскање против комарци

На 24 јули во Струмичкиот регион ќе се изврши повторно прска…

Јул 16, 2019 Вести

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со осумте општини од регионот организира второ авио-третирање против комарци за оваа г...

Покрај езерцето се одржа Вечер на поезија со Владимир Мартиновски

Покрај езерцето се одржа Вечер на поезија со Владимир Мартин…

Јул 15, 2019 Вести

Вечерва во прекрасниот амбиент кај езерцето во големиот Градски парк во Струмица, во рамките на „Струмица ОПЕН фестивал 2019“ се одржа традиционалната...

Струмичанецот Трајче Ѓоргиев запеја на фестивал во Молдавија, во октомври за прв пат и на „Макфест“

Струмичанецот Трајче Ѓоргиев запеја на фестивал во Молдавија…

Јул 15, 2019 Магазин

Прекрасниот вокал од Струмица, момчето кое го воодушевуваше Балканот за време на неговото учество на „Пинковите ѕвездички“, Трајче Ѓоргиев, настапи на...

За шест часа струмичката полиција казни 56 возачи за брзо возење

За шест часа струмичката полиција казни 56 возачи за брзо во…

Јул 15, 2019 Вести

Полициски служебници на СВР Струмица, вчера во периодот од 14:00 до 20:00 часот спровеле акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возила...

ФОТО: Чисти и дезинфекцирани контејнери

ФОТО: Чисти и дезинфекцирани контејнери

Јул 15, 2019 Вести

Викендот екипи од ЈПКД „Комуналец” извршија поправка и дезинфекција на контејнерите за отпад во градот Струмица. Од комуналното претпријатие велат де...

Вечерва поезија со Владимир Мартиновски покрај езерцето во паркот

Вечерва поезија со Владимир Мартиновски покрај езерцето во п…

Јул 15, 2019 Вести

Вечерва во Струмица, со почеток од 21:00 часот, покрај езерцето во големиот Градски парк ќе се одржи традиционалната „Вечер на поезија“ од програмата ...

Од денеска стартува кампањата „Твоето незнаење чини живот“ за бесплатни курсеви на возачите

Од денеска стартува кампањата „Твоето незнаење чини живот“ з…

Јул 15, 2019 Вести

Црвениот крст на Македонија бесплатно ќе ги обучува граѓаните за укажување прва помош. Кампањата под мотото „Твоето незнаење чини живот“ наменета за ...

Една жена со тешки повреди во сообраќајка кај Банско

Една жена со тешки повреди во сообраќајка кај Банско

Јул 15, 2019 Вести

Вчера во 15:45 часот на крстосницата од локалните патишта за село Габрово - село Банско и село Муртино, струмичко, се случила сообраќајна незгода поме...