1-ва годишнина од отворањето на Студио „ДАЦИ“ Струмица

Сабота, 04 Октомври 2014

На 3-ти октомври пред точно една година, кога беше свеченото отворање на едно од најексклузивните фризерски студија во Струмица, Драган Гоцев - Даци како еден од најмладите професионални фризери под ова поднебје, го најави неговото работење како ново освежување на модната бранша во Струмица.

На 3-ти октомври пред точно една година, кога беше свеченото отворање на едно од најексклузивните фризерски студија во Струмица, Драган Гоцев - Даци како еден од најмладите професионални фризери под ова поднебје, го најави неговото работење како ново освежување на модната бранша во Струмица. Денес тој момент изгледа со над 40.000 прегледи уште на првата фотосесија во студиото.

Изработка на над 70 невести за 2014-та година. Учество и реализација на над 20 фотосесии во 2013-та година. За него лично овој прв роденден претставува 1-ва година пред се на успешно работење.

 

„Задоволен број на клиенти кои секојдневно инсистираат да продолжам да работам понатаму. Огромниот број невести кои се препуштаат во мои раце за најважниот ден во нивниот живот, како и секојдневните пофалби за мојата работи кои ме инспирираат да работам“, вели Даци. Со близу 4.000-те обожователи на неговата Фејсбук фан-страница, Даци стои одговорно позади својата работа кон своите клиенти и обожаватели.

Креативноста е неговата силна страна, а за тоа доволно зборуваат 10-те видеа од цел негов креативен процес на избработка (фризура и шминка) во 2013-та година. Врз кои принципи ќе продолжи неговата успешна лична приказна, вели дека продолжува да работи како и досега, со максимално вложување и целосно оддаден на верните клиенти на Студио „Даци“, како и предизвик за останатите жени кои ги немаат сеуште користено услугите на „Даци“.

 

„Како што веќе се знае, се трудиме секоја жена која дошла во Студио Даци, да добие нега еднаква на Божица.

Така продолжуваме и оваа година“. Млад, амбизиозен и полн со ентузијазам, момче кој со синоќешниот роденден докажува дека доколку постои желбата, упорноста, и посветеноста, соништата се остваруваат.

Неговиот сон да има свое фризерско студио и да работи самостојно и независно веќе една година, се исполнува и живее во остварување на тој сон. А, за тоа која убавина ја поседуваат жените од Струмица, одговори: „После една година работење можам да речам дека струмичанките го држат приматот за најсредените жени во Македонија.

Навистина се грижат за тоа како изгледаат во секој дел од денот, неделата… Сакам да кажам дека навистина сум пресреќен од прифаќањето на струмичанките и им благодарам за нивната доверба и лојалност.

Ветувам дека ќе се потрудам и оваа година да го задржам ова ниво…“

 

Неговите први почетоци се во 2007-та година, во студио во Струмица каде го стекна првото искуство.

Во 2010-та година продолжил во средното фризерско училиште „Димитар Влахов“ во Скопје и во 2012-та продолжил на Школа за фризери во Софија, Бугарија, каде се здобил со меѓународно признание и Сертификат за мајстор фризер. Учествувал на повеќе натпревари во Скопје и надвор од државата, каде од светско здружение на фризери во 2012-та година добива признание за најдобар млад фризер.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Хотел „Studio Inn“ Струмица бара рецепционер

Хотел „Studio Inn“ Струмица бара рецепционер

Окт 06, 2022 Веб Билборд

Хотел „Studio Inn“ од Струмица има потреба од рецепционер за работа во ноќна смена. Подетални информации и пријавување на: 034 331 851...

Се ближи 9-от роденден на „HOME by Almak“, од утре цените таму ќе паѓаат до -35%, а следуваат и многу награди за потрошувачите

Се ближи 9-от роденден на „HOME by Almak“, од утре цените та…

Окт 05, 2022 Магазин

Се ближи 9-от роденден на најголемиот салон за мебел во Македонија „Home by Almak“ на струмичкиот бренд „Алмак“, препознатлив цели 27 години кај нас и...

„Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ Купот сепак ќе го одигра во Струмица

„Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ К…

Окт 05, 2022 Вести

Македонскиот одбојкарски шампион „Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ Купот, сепак ќе го одигра на домашен терен. Со оглед на т...

Во Босилово и Бориево ќе се градат бетонски одводен канал

Во Босилово и Бориево ќе се градат бетонски одводен канал

Окт 05, 2022 Вести

Како резултат на успешната соработка помеѓу општините Босилово (Македонија) и Грмен (Бугарија), преку програмата за прекугранична соработка, во наредн...

Бесплатни гинеколошки прегледи за жените од општина Василево

Бесплатни гинеколошки прегледи за жените од општина Василево

Окт 05, 2022 Вести

Следејќи го успешниот пример на работата на мобилните гинеколошки амбуланти низ различните општини во државата во текот на оваа година, Македонската а...

Децата од градинките „Детска радост“ со песна и игра на струмичкиот плоштад ја одбележаа Детската недела

Децата од градинките „Детска радост“ со песна и игра на стру…

Окт 05, 2022 Вести

Денеска на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица беше разиграно, распеано, весело, се слушаше детскиот џагор. Околу 350 деца од предшколска возраст од Ј...

Пуштено во употреба новото повеќенаменско спортско игралиште во дворот на Домот на АРМ

Пуштено во употреба новото повеќенаменско спортско игралиште…

Окт 05, 2022 Вести

Струмица доби уште еден современ отворен спортски терен за сите љубители на спортските активности. Повеќенаменското спортско игралиште во дворот на Д...

Поетска вечер „За нас нема збогум“ на струмички поети кои не се меѓу нас

Поетска вечер „За нас нема збогум“ на струмички поети кои не…

Окт 05, 2022 Најава

Во организација на Друштвото за наука, литература, култура и уметност „Иван Василевски“ од Струмица, а под покровителство на Општина Струмица, во четв...