„Лотус-М“ со огромен салон за детски играчки и бебешка опрема

Четврток, 16 Ноември 2017

Компанијата „Лотус-М“ од Струмица ја прошири својата дистрибутивна продажна мрежа со отворање на еден од најголемите салони за продажба на детски играчки и бебешка опрема.

Салонот се наоѓа на стариот пат од Струмица кон Василево и на површина од 600 метри квадратни нуди огромен асортиман на играчки и опрема за најмалите деца и бебиња.

На располагање се над 1000 производи кои ќе се во функција, како што велат од „Лотус-М“, на безгрижно детство, но и на правилниот детски развој.

Во специјализираниот салон на „Лотус-М“ може да се најдат производи на голем број брендови од детски креветчиња, постелнина во разни дезени, колички за бебиња, седишта, проодувалки, транспортери за бебиња, релаксатори, хранилки и многу други елементи кои ќе бидат олеснување и за бебињата и за родителите.

Паралелно во „Лотус-М“ може да се најдат разновидни играчки на батерии, музички, логички, рекреативни играчки кои ја потикнуваат моториката на дечињата и желбата за игра во функција на нивниот правилен раст.

Асортиманот во „Лотус-М“ е со најниски цени не само во регионот, туку и пошироко, а по повод отворањето на новиот салон за сите посетители има огромни изненадувања и попусти.

ФОТОГАЛЕРИЈА од отворањето

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Доктор Наќе Гогов разрешен од функцијата директор на струмичката болница, нов директор е доктор Катерина Кузмановска

Доктор Наќе Гогов разрешен од функцијата директор на струмич…

Јан 21, 2021 Вести

Поради заминување во пензија, д-р Наќе Гогов е разрешен од функцијата директор на ЈЗУ „Општа болница“ во Струмица. Со одлука на министерот Венко Филип...

Васил Гарванлиев повторно е избран да ја претставува Македонија на Евровизија

Васил Гарванлиев повторно е избран да ја претставува Македон…

Јан 20, 2021 Магазин

Македонската радио телевизија објави дека Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија. „Според јасно утврдените правила од...

Јануарските пензии зголемени од 134 до 185 денари, ќе се исплаќаат од 26 јануари

Јануарските пензии зголемени од 134 до 185 денари, ќе се исп…

Јан 20, 2021 Вести

Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец јануари 2021 година, кои согласно законското усогласување што се врши според д...

Од утре рестораните и кафетериите ќе работат до 21 часот

Од утре рестораните и кафетериите ќе работат до 21 часот

Јан 20, 2021 Вести

Владата на вчерашната 40-та седница, по препорака на Комисијата за заразни болести, донесе измени на одлуката на работното време на рестораните и друг...

После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот

После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот

Јан 20, 2021 Магазин

Православните верници денеска го празнуваат Свети Јован Крстител. За Јован самиот спасител рекол дека е најголем меѓу родените од жена и дека до него...

Влада: Да се донираат средства за обнова и реконструкција на ГТЦ „Глобал“ во Струмица

Влада: Да се донираат средства за обнова и реконструкција на…

Јан 19, 2021 Вести

На денешната 40-та седница Владата ја разгледа и усвои информацијата во врска со доставениот повик за донација од Здружението на граѓани „Обнова на Гл...

Логопед од Струмица нуди рехабилтациски третман на лица во домашни услови

Логопед од Струмица нуди рехабилтациски третман на лица во д…

Јан 19, 2021 Веб Билборд

Логопед од Струмица нуди рехабилтациски третман на лица со оштетување на говорот, слухот, гласот и голтањето. Работи во домашни услови. Повеќе информа...

Денеска се празнува Богојавление - Водици

Денеска се празнува Богојавление - Водици

Јан 19, 2021 Магазин

Православните верници денеска го слават Богојавление - Водици. Традицијата вели дека на денешен ден Свети Јован Крстител го крстил Исус Христос во во...