Новите Volkswagen Arteon и Polo во салонот „АБ Ауто“ во Струмица

Петок, 10 Ноември 2017

Најновите модели на Volkswagen, Arteon и Polo, кои неодамна имаа своја промоција на македонскиот пазар, одсега може да се видат и во овластениот продажен салон „АБ Ауто“ во Струмица.

Станува збор за најновите модели на германскиот концерн, кои ги освоија вкусовите на голем број европски граѓани со својот дизајн, квалитет, безбедност и потрошувачка, а првиот Arteon се продаде во Струмица.

Arteon ќе се нуди во три изведби – Arteon, Arteon Elegance и Arteon R-Line. Ова значи дека се нуди интересен избор за купувачите, оние кои сакаат порафиниран, поцивилизиран изглед ќе можат да го изберат привлечниот Elegance, додека оние кои сакаат подинамичен, поспортски лик секако ќе го изберат атлетскиот Arteon R-Line.

Паралелно во „АБ Ауто“ салонот во Струмица може да се види и новиот модел на Polo - семеен автомобил кој има ограничувач на максималната брзина во градски средини. Polo го карактеризира препознатлив, но освежен дизајн, а просторната понуда би требало да е на самиот врв на класата. Всушност, тоа е најнапредниот мал автомобил на патиштата.

Со оглед на високиот квалитет споен со последниот збор на автомобилската технологија, но и пристапните цени, овие два автомобили се очекува да станат хит на македонскиот пазар.

Инаку, во овластениот продажен салон „АБ Ауто“ во Струмица, кој се наоѓа спроти „Жито Струмица“, на улицата „Гоце Делчев“ број 107, освен овие два модели може да видите и други од семејството Volkswagen и да закажете тест возење со нив.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Националниот ансамбл „Танец“ во Струмица одржа спектакуларен концерт на отворено

Националниот ансамбл „Танец“ во Струмица одржа спектакуларен…

Јул 24, 2021 Вести

Националниот ансамбл за народни игри и песни „Танец“ – подвижниот музеј на Македонија, репрезентот на македонското фолклорно богатство, орото, песната...

ИЗВЕСТУВАЊЕ од Општина Струмица до жителите на населбата Софилар

ИЗВЕСТУВАЊЕ од Општина Струмица до жителите на населбата Соф…

Јул 23, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Општина Струмица апелира до граѓаните од населбата Софилар да одговорат на повикот од Управата за имотно правни работи – Министерство за финансии, за ...

Теренската вакцинација утре ќе се реализира во Габрово и Банско

Теренската вакцинација утре ќе се реализира во Габрово и Бан…

Јул 22, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

По денешната теренска вакцинација во Муртино, утре (петок, 23 јули), тимот на ЈЗУ „Здравствен дом“ Струмица ќе биде во селата Габрово и Банско. Жител...

Јавен повик за електронска распределба на социјалните станови во Струмица во понеделник во Дом на АРМ

Јавен повик за електронска распределба на социјалните станов…

Јул 22, 2021 Најава

Се известуваат сите заинтересирани граѓани кои конкурирале на Огласот за  распределување на 37 социјални станови во општина Струмица, во станбена згра...

Утре прекин на електричната енергија во Индустриска зона „Север“, „Климент Охридски“, „Ленинова“, Софилар

Утре прекин на електричната енергија во Индустриска зона „Се…

Јул 22, 2021 Вести

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 23 јули), од 14:00 до 14:30 часот ќе има прекин на електричната енергија во Струмица: И...

Мажи од Струмица биле измамени на видео комуникација преку Фејсбук

Мажи од Струмица биле измамени на видео комуникација преку Ф…

Јул 21, 2021 Вести

Мажи од Струмица се уценувани со експлицитни видеа и фотографии.  Лажни профили на Фејсбук, претставувајќи се како млади девојки на возраст од 25 до ...

До денеска 87 граѓани поднеле барање за субвенционирање на нов велосипед, планираните средства се уште не се потрошени

До денеска 87 граѓани поднеле барање за субвенционирање на н…

Јул 21, 2021 Вести

По објавувањето на Јавниот повик за субвенционирање на граѓаните на Општина Струмица за купување велосипеди во 2021 година, до денеска се поднесени вк...

Жителите на Дабиље и Сачево утре ќе можат да се вакцинират против Ковид-19, медицински тим ќе биде во нивното село

Жителите на Дабиље и Сачево утре ќе можат да се вакцинират п…

Јул 20, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Тимот на ЈЗУ „Здравствен дом“ Струмица утре (среда, 21 јули), ќе ја реализира теренската вакцинација во селата Дабиље и Сачево. Жителите на Дабиље ут...