Испечатете ја страната

Вечерва POP DIVAS TRIBUTE на Александра Јанева во живо на ФБ

Недела, 27 Ноември 2016

Минатиот, трет концерт во живо на Фејсбук го следеа рекордни 10.000 гледачи од цела Македонија и дијаспората

Како што велат и самите, Александра и Гонце во октомври сосема спонтано се вклучија во живо да ги отпеат нивните омилени песни кои ги слушаат приватно. Оттогаш секоја втора недела ја продолжуваат практиката за концерт во живо.

 

Вечерва тие ќе го направат четвртиот акустичен концерт во живо на кој како тема ќе ги обработат најголемите хитови на најпопуларните и најактуелните женски поп вокали на денешницата.

 

Минатиот, трет концерт во живо на Фејсбук го следеа рекордни 10.000 гледачи од цела Македонија и дијаспората. Тогаш Александра Јанева на барање на слушателите пееше бројни хитови од балкански изведувачи како Јелена Томашевиќ, Нина Бадриќ, Жељко Јоксимовиќ, Бијело Дугме, Тоше Проески, Елена Ристеска и многу други.

 

„Идејата за вечерашната тема повторно произлегува од желбите на претходните вклучувања каде што постојано се бараат песни од Beyonce, Pink, Rihanna, Emeli Sande, Adele. Токму затоа вечерва ќе бидат отпеани дел од најпопуларните хитови на овие поп диви“ - вели Александра.

 

Вклучувањето во живо започнува во 19:00 часот и може да го следите на приватниот профил на Александра Јанева и на нејзината официјална фејсбук страница - https://www.facebook.com/JanevaAleksandra/.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се обврзаа дека кампањата ќе ја водат во духот на демократијата

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се о…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

И кандидатите за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов од ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Јанев од СДСМ го потпишаа Кодексот за фер и демократски избор...

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник на општина Босилово го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник н…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Зоран Зимбаков од СДСМ и Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ, кандидати за градоначалник на општина Босилово се обврзаа дека за време на предизборната кампања...

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа К…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Ново Село, Ѓорги Божинов од ВМРО-ДПМНЕ и Звонко Ангелов од СДСМ, денеска го потпишаа Кодексот за фер и ...

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не се попишани сами ќе можат да го направат тоа во општината

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не с…

Сеп 24, 2021 Вести

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435 илјади домаќинства и над 600 илјади станови, а се самопопишани 195.47...

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се обврзаа дека ќе водат фер кампања

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се об…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Канидатите за градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов од СДСМ, Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Васе Витанов од ИНТЕГРА, денеска во салата...

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

Сеп 24, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека вчера околу 08:45 часот во Струмица после кружниот тек на булеварот „Ленинова“ со улицата „Цветан Димов“, пред Амфитеатаро...

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои опер…

Сеп 24, 2021 Веб Билборд

Компанијата „Vertex BPO“ Струмица ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар. Нашиот тим секојдневно расте! Придружете...

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за соработка со струмичкиот бренд „ЖИКОЛ“

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за…

Сеп 23, 2021 Вести

Директорот на струмичката компанија „ЖИКОЛ“, Никола Пандев и проф. д-р Марјан Бојаџиев, Провост на Универзитет Американ Колеџ Скопје, потпишаа Меморан...