Вечерва POP DIVAS TRIBUTE на Александра Јанева во живо на ФБ

Недела, 27 Ноември 2016

Минатиот, трет концерт во живо на Фејсбук го следеа рекордни 10.000 гледачи од цела Македонија и дијаспората

Како што велат и самите, Александра и Гонце во октомври сосема спонтано се вклучија во живо да ги отпеат нивните омилени песни кои ги слушаат приватно. Оттогаш секоја втора недела ја продолжуваат практиката за концерт во живо.

 

Вечерва тие ќе го направат четвртиот акустичен концерт во живо на кој како тема ќе ги обработат најголемите хитови на најпопуларните и најактуелните женски поп вокали на денешницата.

 

Минатиот, трет концерт во живо на Фејсбук го следеа рекордни 10.000 гледачи од цела Македонија и дијаспората. Тогаш Александра Јанева на барање на слушателите пееше бројни хитови од балкански изведувачи како Јелена Томашевиќ, Нина Бадриќ, Жељко Јоксимовиќ, Бијело Дугме, Тоше Проески, Елена Ристеска и многу други.

 

„Идејата за вечерашната тема повторно произлегува од желбите на претходните вклучувања каде што постојано се бараат песни од Beyonce, Pink, Rihanna, Emeli Sande, Adele. Токму затоа вечерва ќе бидат отпеани дел од најпопуларните хитови на овие поп диви“ - вели Александра.

 

Вклучувањето во живо започнува во 19:00 часот и може да го следите на приватниот профил на Александра Јанева и на нејзината официјална фејсбук страница - https://www.facebook.com/JanevaAleksandra/.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Денеска Струмица со пет новозаразени лица со Ковид-19

Денеска Струмица со пет новозаразени лица со Ковид-19

Авг 01, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од направените 5.759 тестирања, регистрирани се 72 нови случаи на КОВИД-19, од кои 5 ...

Запалена сува трева кај Просениково, пожарот зафатил и објект

Запалена сува трева кај Просениково, пожарот зафатил и објек…

Авг 01, 2021 Вести

Противпожарната единица на Струмица информира дека утринава во 08:47 часот интервенирале со две противпожарни возила и пет пожарникари во атарот на се...

Пунктот за вакцинација во салата на ООУ„ Никола Вапцаров“ нема да се затвора, теренска вакцинација и за втората доза во селата

Пунктот за вакцинација во салата на ООУ„ Никола Вапцаров“ не…

Авг 01, 2021 Вести

Од ЈЗУ „Здравствен дом“ во Струмица информираат дека поради се поголемиот интерес за вакцинација, пунктот во спортската сала на училиштето „Никола Вап...

Прва изложба на креаторката Данче Лазарова - Морето како инспирација за модните дизајни

Прва изложба на креаторката Данче Лазарова - Морето како инс…

Авг 01, 2021 Вести

Младата креаторка од Струмица, Данче Лазарова, во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица ја постави својата прва изложба со модни креации. Инс...

Во „pop-up продавницата“ со промовирање на био-базирани производи се одржа и работилница за развој на биоекономијата

Во „pop-up продавницата“ со промовирање на био-базирани прои…

Авг 01, 2021 Вести

На вториот ден од отвoрањето на био-базираната pop-up продавница во Струмица, струмичани имаа можност да бидат дел од работилницата каде се дискутираш...

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица вработува

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица вработува

Авг 01, 2021 Веб Билборд

Поради зголемен обем на работа „Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица има потреба од девојка за работа. Повеќе информации и пријавување на: 071/420-255...

Струмичанката Славица Кутиров ќе раководи со Царинската управа

Струмичанката Славица Кутиров ќе раководи со Царинската упра…

Јул 31, 2021 Вести

Струмичанката Славица Кутиров ја презема директорската функција во Царинската управа од досегашниот в.д. директор Горан Сугарески. Таа досега беше зам...

Уште еден новозаразен со Ковид-19 во Струмица, во Македонија денеска 81 нов случај

Уште еден новозаразен со Ковид-19 во Струмица, во Македонија…

Јул 31, 2021 Вести

Во последните 24 часа од направените 5.315 тестирања, регистрирани се 81 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 27 Тетово – 25 Куманово – 9 Гостивар –...