Испечатете ја страната

Три години „Виона“ ве храни со здрава и органска храна

Среда, 16 Ноември 2016

Првата специјализирана продавница за здрава и органска храна во Струмица „Виона“, денеска слави три успешни години во своето постоење

Првата специјализирана продавница за здрава и органска храна во Струмица „Виона“, денеска слави три успешни години во своето постоење.

 

Продавница за здрава и органска храна „Виона“, не е само продавница, таа е местото каде ќе се сретнат сите љубители и поддржувачи на здравата исхрана, независно од возраста, од најмало до најголемо. Таму се водат интересни разговори, се стекнуват нови пријатели, се среќаваат стари пријатели, се споделуват и разменуват совети за исхрана и рецепти.

 

Полиците се преполни со најразновидни интересни производи, ако првпат влегувате ќе се почувствувате како „Алиса во земјата на чудата“, но тука е услужливиот персонал кој топло ќе ве пречека и трпеливо ви објаснува се за производите, ви дава упатство за нивно користење.

 

Во „Виона“ ќе ги најдете најдобрите можности за ваш здрав појадок, ќе добиете безброј идеи за подготовка на ручек за вашето семејство, здрави десерти и крекери, семиња, житарки, апетисани, широка палета на безглутенски производи, органски производи, вегански производи, макробиотски производи, природна органска козметика, преку 150 видови чајеви, суплементи, суперхрана од органско потекло, најразновидни масла за внатрешна и надворешна употреба, преку 60 видови на зачини, мусли, засладувачи, брашно - интегрални и безглутенски, голем избор на сокови, органски, без шеќер и конзерванси, а најново од нив се соковите по оргиналната рецепта на д-р Бројс, како неопходен додаток во исхраната и помош во лекувањето на најтешките болести.

 

Едноставно нема што нема, а како што знаат сопствениците да кажат на шега и тоа што го нема, ќе го има.

 

Вреди да се посети продавницата „Виона“ во зградата до Основиот суд во Струмица и да се ужива во пријатната атмосфера која постои таму и пријателскиот однос на вработените, кој неможе да остане незабележан.

 

Вкусете ја здравата храна, хранете се здраво од продавницата „Виона“.

Галерија

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се обврзаа дека кампањата ќе ја водат во духот на демократијата

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се о…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

И кандидатите за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов од ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Јанев од СДСМ го потпишаа Кодексот за фер и демократски избор...

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник на општина Босилово го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник н…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Зоран Зимбаков од СДСМ и Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ, кандидати за градоначалник на општина Босилово се обврзаа дека за време на предизборната кампања...

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа К…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Ново Село, Ѓорги Божинов од ВМРО-ДПМНЕ и Звонко Ангелов од СДСМ, денеска го потпишаа Кодексот за фер и ...

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не се попишани сами ќе можат да го направат тоа во општината

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не с…

Сеп 24, 2021 Вести

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435 илјади домаќинства и над 600 илјади станови, а се самопопишани 195.47...

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се обврзаа дека ќе водат фер кампања

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се об…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Канидатите за градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов од СДСМ, Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Васе Витанов од ИНТЕГРА, денеска во салата...

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

Сеп 24, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека вчера околу 08:45 часот во Струмица после кружниот тек на булеварот „Ленинова“ со улицата „Цветан Димов“, пред Амфитеатаро...

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои опер…

Сеп 24, 2021 Веб Билборд

Компанијата „Vertex BPO“ Струмица ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар. Нашиот тим секојдневно расте! Придружете...

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за соработка со струмичкиот бренд „ЖИКОЛ“

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за…

Сеп 23, 2021 Вести

Директорот на струмичката компанија „ЖИКОЛ“, Никола Пандев и проф. д-р Марјан Бојаџиев, Провост на Универзитет Американ Колеџ Скопје, потпишаа Меморан...