Три години „Виона“ ве храни со здрава и органска храна

Среда, 16 Ноември 2016

Првата специјализирана продавница за здрава и органска храна во Струмица „Виона“, денеска слави три успешни години во своето постоење

Првата специјализирана продавница за здрава и органска храна во Струмица „Виона“, денеска слави три успешни години во своето постоење.

 

Продавница за здрава и органска храна „Виона“, не е само продавница, таа е местото каде ќе се сретнат сите љубители и поддржувачи на здравата исхрана, независно од возраста, од најмало до најголемо. Таму се водат интересни разговори, се стекнуват нови пријатели, се среќаваат стари пријатели, се споделуват и разменуват совети за исхрана и рецепти.

 

Полиците се преполни со најразновидни интересни производи, ако првпат влегувате ќе се почувствувате како „Алиса во земјата на чудата“, но тука е услужливиот персонал кој топло ќе ве пречека и трпеливо ви објаснува се за производите, ви дава упатство за нивно користење.

 

Во „Виона“ ќе ги најдете најдобрите можности за ваш здрав појадок, ќе добиете безброј идеи за подготовка на ручек за вашето семејство, здрави десерти и крекери, семиња, житарки, апетисани, широка палета на безглутенски производи, органски производи, вегански производи, макробиотски производи, природна органска козметика, преку 150 видови чајеви, суплементи, суперхрана од органско потекло, најразновидни масла за внатрешна и надворешна употреба, преку 60 видови на зачини, мусли, засладувачи, брашно - интегрални и безглутенски, голем избор на сокови, органски, без шеќер и конзерванси, а најново од нив се соковите по оргиналната рецепта на д-р Бројс, како неопходен додаток во исхраната и помош во лекувањето на најтешките болести.

 

Едноставно нема што нема, а како што знаат сопствениците да кажат на шега и тоа што го нема, ќе го има.

 

Вреди да се посети продавницата „Виона“ во зградата до Основиот суд во Струмица и да се ужива во пријатната атмосфера која постои таму и пријателскиот однос на вработените, кој неможе да остане незабележан.

 

Вкусете ја здравата храна, хранете се здраво од продавницата „Виона“.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

ДИК со едукативниот караван ги посети Струмица, Штип, Кавадарци, Куманово и Скопје - Ти си на ред! Излези, гласај!

ДИК со едукативниот караван ги посети Струмица, Штип, Кавада…

Окт 15, 2021 Вести

Оваа недела во рамките на едукативната и информативна кампања „Ти си на ред! Излези, гласај!“, караванот на Државна изборна комисија ги посети градови...

Даскаловски: Во недела на 17 октомври не се двоумете, гласајте за бројот 12, гласајте за најдобрите

Даскаловски: Во недела на 17 октомври не се двоумете, гласај…

Окт 15, 2021 Избори 2021

Носителот на листата за членови на Советот на општина Струмица на СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, Марјан Даскаловски на последниот ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за насилна кампања, поткуп, притисоци, закани од страна на СДСМ и кандидатот Костадинов

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за насилна кампања, поткуп, притисоци, з…

Окт 15, 2021 Вести

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција до медиумите. Според нивното соопштение, сакат да ја информираат струмичката јавност за „...

Денеска најмногу дожд во Струмица - 18 л/м²

Денеска најмногу дожд во Струмица - 18 л/м²

Окт 14, 2021 Вести

УХМР информира дека во текот на денешниот ден, односно од 08:00 до 17:00 часот во Струмица наврнало најмногу дожд - 18 л/м². Од југоисточниот регион в...

Во пресрет на Меѓународниот ден на лицата со оштетен вид во Струмица е поставена Тактилна изложба на слики

Во пресрет на Меѓународниот ден на лицата со оштетен вид во …

Окт 14, 2021 Вести

Во рамките на Манифестацијата „Струмица – град на културата 2021“, денеска во НУ Завод и Музеј во Струмица е поставена Тактилна изложба на слики за ли...

Кандидатот за градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов најави изградба на велосипедска патека

Кандидатот за градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов…

Окт 14, 2021 Избори 2021

Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ предводена од СДСМ, Костадин Костадинов во денешното сво...

Прекин на електричната енергија во реонот покрај Просенички пат, во Старо и Ново Добрејци и дел во Василево

Прекин на електричната енергија во реонот покрај Просенички …

Окт 14, 2021 Вести

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 15 октомври) од 11:30 до 13:30 часот без електрична енергија ќе бидат: „Роко 2000“, „На...

Костадинов ги презентираше проектите од областа на културата во Струмица

Костадинов ги презентираше проектите од областа на културата…

Окт 13, 2021 Избори 2021

Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, Костадин Костадинов, денеска ги презентираше постигнувањата во културата и наја...