Бодибилдерот Зафиров во „Арена Фитнес“ ги учеше струмичани како до здраво тело и здрав живот

Петок, 11 Ноември 2016

Зафиров истакна дека „Арена Фитнес“ во Струмица ги поседува сите справи за вежбање каде секој струмичанец може да се рекреира и да ја зајакне својата

Светскиот вицешампион во бодибилдинг, Тоше Зафиров, престојуваше во „Арена Фитнес“ центарот во Струмица, каде се дружеше со струмичани кои сакаат да имаат здраво тело и здрав живот. Зафиров на струмичани им објаснуваше како стасал до многуте титули во неговата кариера, но и пристапот како да се вежба во една „фитнес арена“.

 

„Повеќе од 20 години години се занимавам со овој спорт. Потребно е љубов и да се навикнеме на здрав живот, здрава исхрана и спортување. Само на тој начин можеме да имаме совршен изглед, добро тело и здрав живот. Потребни се одрекувања, но она што сакам да го потенцирам дека ова е долг процес коде не треба брзање и оптоварување на организмот, потребно е да се работи чекор по чекор“ - ни рече Тоше Зафиров.

 

Зафиров истакна дека „Арена Фитнес“ во Струмица ги поседува сите справи за вежбање каде секој струмичанец може да се рекреира и да ја зајакне својата мускулна маса, приотоа и да согори вишок килограми. Но за тоа е потребен соодветен пристап, но и користење на дозволивите суплименит за исхрана кои ги има во овој центар.

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Денеска Струмица со пет новозаразени лица со Ковид-19

Денеска Струмица со пет новозаразени лица со Ковид-19

Авг 01, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од направените 5.759 тестирања, регистрирани се 72 нови случаи на КОВИД-19, од кои 5 ...

Запалена сува трева кај Просениково, пожарот зафатил и објект

Запалена сува трева кај Просениково, пожарот зафатил и објек…

Авг 01, 2021 Вести

Противпожарната единица на Струмица информира дека утринава во 08:47 часот интервенирале со две противпожарни возила и пет пожарникари во атарот на се...

Пунктот за вакцинација во салата на ООУ„ Никола Вапцаров“ нема да се затвора, теренска вакцинација и за втората доза во селата

Пунктот за вакцинација во салата на ООУ„ Никола Вапцаров“ не…

Авг 01, 2021 Вести

Од ЈЗУ „Здравствен дом“ во Струмица информираат дека поради се поголемиот интерес за вакцинација, пунктот во спортската сала на училиштето „Никола Вап...

Прва изложба на креаторката Данче Лазарова - Морето како инспирација за модните дизајни

Прва изложба на креаторката Данче Лазарова - Морето како инс…

Авг 01, 2021 Вести

Младата креаторка од Струмица, Данче Лазарова, во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица ја постави својата прва изложба со модни креации. Инс...

Во „pop-up продавницата“ со промовирање на био-базирани производи се одржа и работилница за развој на биоекономијата

Во „pop-up продавницата“ со промовирање на био-базирани прои…

Авг 01, 2021 Вести

На вториот ден од отвoрањето на био-базираната pop-up продавница во Струмица, струмичани имаа можност да бидат дел од работилницата каде се дискутираш...

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица вработува

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица вработува

Авг 01, 2021 Веб Билборд

Поради зголемен обем на работа „Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица има потреба од девојка за работа. Повеќе информации и пријавување на: 071/420-255...

Струмичанката Славица Кутиров ќе раководи со Царинската управа

Струмичанката Славица Кутиров ќе раководи со Царинската упра…

Јул 31, 2021 Вести

Струмичанката Славица Кутиров ја презема директорската функција во Царинската управа од досегашниот в.д. директор Горан Сугарески. Таа досега беше зам...

Уште еден новозаразен со Ковид-19 во Струмица, во Македонија денеска 81 нов случај

Уште еден новозаразен со Ковид-19 во Струмица, во Македонија…

Јул 31, 2021 Вести

Во последните 24 часа од направените 5.315 тестирања, регистрирани се 81 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 27 Тетово – 25 Куманово – 9 Гостивар –...