Кензо Такада го носи мирисот на убавиот живот во Македонија со парфемот Avon Life

Недела, 09 Октомври 2016

Сите познавачи и љубители на добриот мирис ќе имаат можност да го пробаат во Регионална канцеларија во Струмица и да го порачаат преку нивните претставници

Avon и светски познатиот дизајнер Кензо Такада го објавуваат лансирањето на новата колекција парфеми Avon Life.

 

Avon Life е нов парфем креиран од г-нот Кензо Такада, кој ја рефлектира неговата филозофија да се Живее Прекрасен Живот. Главната состојка на парфемот - темјанушката, го отсликува чувството на постојана позитивност која лежи во срцето на креациите и личноста на Кензо Такада. Линијата содржи мирис за мажи и мирис за жени и е веќе во продажба во тековната брошура 14 на Авон.

 

Употребата на темјанушката му дава на мирисот слатка свежина. Одгледана на полињата во Египет и Грас, Франција, популарниот цвет е ценет поради неговите ливчиња, кои се дестилираат во софистицирано парфимирано масло. Мирисот за жени, исто така, содржи и врвна, енергична, цитрусна врвна нота на бел чај и безвременска топлина на цветната, основна нота на цвет од ирис. Мирисот за мажи содржи силна зачинета врвна нота на црн бибер и топла, дрвна основна нота на кедрово дрво.

 

 

Познат како водечки дизајнер ширум светот, Кензо Такада ја основа истоимената луксузна модна куќа во Париз во 1970та година, со што стана првиот јапонски луксузен бренд со седиште во овој град. Дизајнерот е познат по креирање на иновативни стилови кои ги обединуваат најдобрите елементи од Истокот и Западот.

 

„Сакав да работам со Avon во создавање на нова колекција која ќе биде достапна за жените жирум светот” - вели Кензо Такада. „Моја најголема радост е цртањето на инспирациите од убавината на светот која ме опкружува и нивното претворање во една комплетно нова реалност. Моето искуство со тимот на AVON ми го овозможи тоа, работејќи со некои од најисклучителните парфимеристи за да се креира линија на мириси кои ќе ја рефлектираат нашата заедничка страст да се живее прекрасен живот. Парфемите ја содржат убавината и позитивноста и се преполни со раскошот на природата”.

 

 

Avon Life креиран од Кензо Такада за првпат се најде на страниците на Avon брошурата во Кампања 14. Сите познавачи и љубители на добриот мирис ќе имаат можност да го пробаат во Регионална канцеларија во Струмица и да го порачаат преку нивните претставници, парфемот Avon Life за Неа од 50ml и тоалетната вода Avon Life за Него од 75ml дизајнирани од Кензо Такада, во комплет со парфимиран спреј и лосион за тело, односно спреј за тело и шампон/гел за туширање, по специјална промотивна цена од 1.550 денари!

 

Комерцијална објава

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Денеска Струмица со пет новозаразени лица со Ковид-19

Денеска Струмица со пет новозаразени лица со Ковид-19

Авг 01, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од направените 5.759 тестирања, регистрирани се 72 нови случаи на КОВИД-19, од кои 5 ...

Запалена сува трева кај Просениково, пожарот зафатил и објект

Запалена сува трева кај Просениково, пожарот зафатил и објек…

Авг 01, 2021 Вести

Противпожарната единица на Струмица информира дека утринава во 08:47 часот интервенирале со две противпожарни возила и пет пожарникари во атарот на се...

Пунктот за вакцинација во салата на ООУ„ Никола Вапцаров“ нема да се затвора, теренска вакцинација и за втората доза во селата

Пунктот за вакцинација во салата на ООУ„ Никола Вапцаров“ не…

Авг 01, 2021 Вести

Од ЈЗУ „Здравствен дом“ во Струмица информираат дека поради се поголемиот интерес за вакцинација, пунктот во спортската сала на училиштето „Никола Вап...

Прва изложба на креаторката Данче Лазарова - Морето како инспирација за модните дизајни

Прва изложба на креаторката Данче Лазарова - Морето како инс…

Авг 01, 2021 Вести

Младата креаторка од Струмица, Данче Лазарова, во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица ја постави својата прва изложба со модни креации. Инс...

Во „pop-up продавницата“ со промовирање на био-базирани производи се одржа и работилница за развој на биоекономијата

Во „pop-up продавницата“ со промовирање на био-базирани прои…

Авг 01, 2021 Вести

На вториот ден од отвoрањето на био-базираната pop-up продавница во Струмица, струмичани имаа можност да бидат дел од работилницата каде се дискутираш...

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица вработува

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица вработува

Авг 01, 2021 Веб Билборд

Поради зголемен обем на работа „Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица има потреба од девојка за работа. Повеќе информации и пријавување на: 071/420-255...

Струмичанката Славица Кутиров ќе раководи со Царинската управа

Струмичанката Славица Кутиров ќе раководи со Царинската упра…

Јул 31, 2021 Вести

Струмичанката Славица Кутиров ја презема директорската функција во Царинската управа од досегашниот в.д. директор Горан Сугарески. Таа досега беше зам...

Уште еден новозаразен со Ковид-19 во Струмица, во Македонија денеска 81 нов случај

Уште еден новозаразен со Ковид-19 во Струмица, во Македонија…

Јул 31, 2021 Вести

Во последните 24 часа од направените 5.315 тестирања, регистрирани се 81 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 27 Тетово – 25 Куманово – 9 Гостивар –...