Сузана Гавазова се тепаше со перниците на Алмак!?

Четврток, 11 Август 2016

Таа за да го докаже високиот квалитет на перниците на „Алмак“, успеа да го совладата водителот на акцијата Горан Енимитев - Бушав, во туркање и тепање со перници

За убав сон и здрав живот, треба да се користат душеците и перниците на „Dream by Almak“. Ова беше препораката на атрактивната фолк пејачка Сузана Гавазова, која имаше можност да го почуствува квалитетот на новата производна линија на струмичката компанија „Алмак“, во рамките на акцијата „Сонувај отворено“, во која си доби подароци.

 

Сузана имало слушнато за предностите и квалитетот на производите од „Dream by Almak“, но заради нејзниот престој во Шведска, немала можност да ги почуствува.

 

Таа за да го докаже високиот квалитет на перниците на „Алмак“, успеа да го совладата водителот на акцијата Горан Енимитев - Бушав, во туркање и тепање со перници, а Гавазова добра се покажа и во фрлање перници во кош.

 

„Dream by Almak“ од синоќа секоја вечер во градскиот парк во периодот од 18 до 21 часот, организира забавна наградна игра „Сонувај отворено“ и на сите струмичани им ги презентира предностите на својата нова производна линија. Учесниците во наградната игра можат да добијат и подароци.

 

Од компанијата „Алмак“ ги покануваат струмичаени сите заедно да сонуваат на отворено на душеците и перниците на „Dream by Almak“ до сабота, кога е финалната наградна игра, каде водител ќе биде познатиот Сашко Коцев.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

ВИДЕО: „Денот што ни носи“ - Александра Јанева со нова балада

ВИДЕО: „Денот што ни носи“ - Александра Јанева со нова балад…

Сеп 19, 2021 Магазин

По пауза од скоро две години, синоќа струмичанката Александра Јанева го објави новиот повратнички сингл „Денот што ни носи“. Песната е заедничко авто...

Валентина Динова од Струмица - Мастер Франшизер на Helen Doron Macedonia избрана за една од 40-те најуспешните лидери во Југоистчна Европа

Валентина Динова од Струмица - Мастер Франшизер на Helen Dor…

Сеп 17, 2021 Магазин

Во вторникот во Истанбул, Турција, беа доделени престижните награди на Business Elite’s Awards „40 under 40”, каде Валентина Динова од Струмица - Маст...

Во Аптеки „ЕЛИКСИР“ – Месец за јакнење на имунитетот

Во Аптеки „ЕЛИКСИР“ – Месец за јакнење на имунитетот

Сеп 17, 2021 Магазин

Имунитетски производи - Имунитет - Аптеки „Еликсир“ Нашиот имунитет е важен за нашиот опстанок. Имунолошкиот систем функционира нормално кога ги пре...

Општина Струмица обезбеди нова противпожарна опрема и техника за Противпожарната единица

Општина Струмица обезбеди нова противпожарна опрема и техник…

Сеп 16, 2021 Вести

Општина Струмица обезбеди нова противпожарна опрема и техника за зајакнување на капацитетите на Територијалната професионална противпожарна единица, о...

Четворица струмичани починале во изминатите 24 часа како последица на Ковид-19

Четворица струмичани починале во изминатите 24 часа како пос…

Сеп 15, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од Министерството за здравство информираат дека во изминатите 24 часа пријавени се 32 починати лица како последица на Ковид-19, меѓу кои и четворица о...

Фудбалските натпревари на „Академија Пандев“ на домашен терен ќе се пренесуваат на познатиот спортски канал „Sport Klub“

Фудбалските натпревари на „Академија Пандев“ на домашен тере…

Сеп 14, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ФК „Академија Пандев“ објавија дека натпреварите од Првата македонска фудбалска лига кои овој клуб ќе ги игра на домашен терен ќе се емитуваат во ж...

Марјан Даскаловски ќе ја предводи советничка листа на СДСМ на претстојните Локални избори

Марјан Даскаловски ќе ја предводи советничка листа на СДСМ н…

Сеп 14, 2021 Вести

Општинската организација на СДСМ во Струмица ја објави листата на членови на Советот на општина Струмица за Локалните избори кои ќе се одржат на 17 ок...

Актерката Звездана Ангеловска ја доби наградата за најдобро актерско остварување на ФКТ „Ристо Шишков 2021“

Актерката Звездана Ангеловска ја доби наградата за најдобро …

Сеп 14, 2021 Вести

Актерката Звездана Ангеловска ја доби наградата за најдобро актерско остварување на 29-то издание на Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“ во Ст...