Dream by Almak ќе ве наградува на Струмица Опен Фестивал

Сабота, 06 Август 2016

Dream by almak, организира настан во деновите на одржувањето на „Струмица Опен Фестивал“ со забавен карактер

Dream by almak, организира настан во деновите на одржувањето на „Струмица Опен Фестивал“ со забавен карактер, едукација, промоција и подароци за секој учесник! Целта е со забавни содржини, публиката да се запознае со основните информации за душеците, кои се позитивните доприноси, како полесно да изберат душек и слично. И секако, на лице место да се уверат во квалитетот на душеците кои ги произведува Алмак.

 

За одлична атмосфера ќе се погрижи нашиот шоумен Горан Енимитев. А последната вечер кога е и извлекувањето на главната награда, специјален гостин ќе биде најдобриот шоумен во Македонија, Сашко Коцев.

 

Учеството се состои од неколку игри, со што се собираат поени. На крај, во зависност од поените, секој учесник добива подарок! Освен, овие подароци, секој што ќе го објави настанот на социјалните медиуми, директно влегува во конкуренција за поголеми награди, како што се:

 

I. Душек Silver Dream, вредност 150 евра, извлекување во сабота 13.08.2016 во 20:20 часот, преку директен пренос на Facebook live,

 

II. Наддушек (топер), вредност 100 евра,

 

III. Ваучер во вредност од 2.000 ден за оној кој ќе има најмногу share на Facebook.

 

Организаторот го задржува правото да доделува награди по заслуга, за оригиналност или креативност. Доколку има повеќе заслужни учесници, ќе има и додатни награди.

 

Игри:

 

  1. Пополни ги податоците за извлекувањето и анкетата. - 1 поен
  2. Фрли ја перницата која не ти одговара во кош. Два обиди по 1 поен
  3. Борба со перници (Pillow fight) - двајца натпреварувачи се борат да го симнат противникот од импровизираниот мост и да освојат 3 поени.
  4. Натскокај го Сашко Коцев - учесниците се обидуваат да го имитираат Сашко Коцев на рекламата на Dream by almak. Колку пооригинална идеа, толку повеќе можности за поени. (hint: со имитирање и на текстот од рекламите си обезбедувате многу поповолна позиција). 1-4 поени.

 

Со освоени 2 поени, учесникот добива подарок порцеланска чаша. Со освоени 4 поени, учесникот добива подарок маица. Со освоени 7 поени, учесникот добива подарок перница.

 

Правила за учество во играта:

 

  • Учесник може да биде секој на возраст над 18 години.
  • Не е погодна за трудници, луѓе со висок притисок или срцеви мани.
  • Учесниците не смеат да бидат под дејство на дрога, алкохол или други стимулативни супстанци.
  • Не е дозволено учество повеќе од еднаш во текот на сите 4 дена.
  • Секој учесник треба што побргу да се тагира на сликата која ќе биде веднаш објавена.

 

Колку повеќе share на постот објава, толку повеќе шанси за некоја од многуте награди. Поставете hashtag #dreambyalmak или/и #DreamOpen за полесно да Ве пронајдеме и наградиме.

 

Почитувани, игрите се направени стриктно за забава и се од рекреативен карактер. Не е прифатливо грубо однесување или нефер постапки. Вашата безбедност е на прво место и затоа апелираме на коректност. Организаторот не презема никаква одговорност во случај на повреда или било каква друга компликација. Сите учесници се согласуваат доколку при спроведувањето на кампањата се појават на слика или видео, истите да бидат искористени за промотивни цели, како интернет, социјални мрежи и слично.

 

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

ВИДЕО: „Денот што ни носи“ - Александра Јанева со нова балада

ВИДЕО: „Денот што ни носи“ - Александра Јанева со нова балад…

Сеп 19, 2021 Магазин

По пауза од скоро две години, синоќа струмичанката Александра Јанева го објави новиот повратнички сингл „Денот што ни носи“. Песната е заедничко авто...

Валентина Динова од Струмица - Мастер Франшизер на Helen Doron Macedonia избрана за една од 40-те најуспешните лидери во Југоистчна Европа

Валентина Динова од Струмица - Мастер Франшизер на Helen Dor…

Сеп 17, 2021 Магазин

Во вторникот во Истанбул, Турција, беа доделени престижните награди на Business Elite’s Awards „40 under 40”, каде Валентина Динова од Струмица - Маст...

Во Аптеки „ЕЛИКСИР“ – Месец за јакнење на имунитетот

Во Аптеки „ЕЛИКСИР“ – Месец за јакнење на имунитетот

Сеп 17, 2021 Магазин

Имунитетски производи - Имунитет - Аптеки „Еликсир“ Нашиот имунитет е важен за нашиот опстанок. Имунолошкиот систем функционира нормално кога ги пре...

Општина Струмица обезбеди нова противпожарна опрема и техника за Противпожарната единица

Општина Струмица обезбеди нова противпожарна опрема и техник…

Сеп 16, 2021 Вести

Општина Струмица обезбеди нова противпожарна опрема и техника за зајакнување на капацитетите на Територијалната професионална противпожарна единица, о...

Четворица струмичани починале во изминатите 24 часа како последица на Ковид-19

Четворица струмичани починале во изминатите 24 часа како пос…

Сеп 15, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од Министерството за здравство информираат дека во изминатите 24 часа пријавени се 32 починати лица како последица на Ковид-19, меѓу кои и четворица о...

Фудбалските натпревари на „Академија Пандев“ на домашен терен ќе се пренесуваат на познатиот спортски канал „Sport Klub“

Фудбалските натпревари на „Академија Пандев“ на домашен тере…

Сеп 14, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ФК „Академија Пандев“ објавија дека натпреварите од Првата македонска фудбалска лига кои овој клуб ќе ги игра на домашен терен ќе се емитуваат во ж...

Марјан Даскаловски ќе ја предводи советничка листа на СДСМ на претстојните Локални избори

Марјан Даскаловски ќе ја предводи советничка листа на СДСМ н…

Сеп 14, 2021 Вести

Општинската организација на СДСМ во Струмица ја објави листата на членови на Советот на општина Струмица за Локалните избори кои ќе се одржат на 17 ок...

Актерката Звездана Ангеловска ја доби наградата за најдобро актерско остварување на ФКТ „Ристо Шишков 2021“

Актерката Звездана Ангеловска ја доби наградата за најдобро …

Сеп 14, 2021 Вести

Актерката Звездана Ангеловска ја доби наградата за најдобро актерско остварување на 29-то издание на Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“ во Ст...