BRAINSTER доаѓа и во Струмица!

Среда, 03 Август 2016

Ние ja започнавме револуција во образованието, приклучете ни се!

Braisnter е платформа создадена за да го направи учењето на практични вештини достапно за сите. Ние веруваме дека секој од нас поседува практични вештини за да предава и постојана потреба да стекнува нови знаења. Практичните вештини се оние кои ќе ни помогнат да се вработиме и да се реализираме како личност. Brainster.co веб сервисот ќе им овозможи на сите со практично знаење да им понудат курсеви на останатите луѓе од заедницата.

 

Нашата визија е да го претвориме градот во универзитет, секој простор во училница и секој од нас во инструктор и студент.

 

Скопје беше првата, а Струмица е нашата следна станица.

 

Првите курсеви на нашата платформа беа поставени во октомври 2015 година.

 

Во текот на овие 7 месеци се одржаа курсеви на различни теми кои претежно во формалното образование не може да се научат, а ги опфаќаат следните области: технологија, маркетинг, бизнис и уметност.

 

За само 7 месеци одржавме повеќе од 70 курсеви/работилници, од страна на 30 локални експерти. Курсевите беа посетени од над 1000 посетители кои се стекнаа со нови вештини потребни за лична и професионална надоградба.

 

Braisnter платформата е создадена за да го направи учењето на практични вештини достапно за сите. Секој ќе може да научи како да ја изработи својата прва IOS мобилна апликација од локални експерти кои веќе ги продаваат своите апликации глобално, да научи како да започне сопствен бизнис од претприемачи кои во своето портфолио имаат неколку успешни бизниси или да ги научи тајните на уличната фотографија од експерти кои работат за познати светски медиуми.

 

Зошто треба да бидете инструктор на Brainster?

 

Доколку чувствувате потреба да придонесете за заедницата, но истовремено и да остварите дополнителна заработка, Brainster ви нуди одлично решение. Ние ви нудиме можност да се вмрежите со луѓе со исти или слични интереси, да изградите личен бренд, а и можност на самите курсеви да пронајдете таленти кои би работеле со Вас.

 

Зошто треба да учите на Brainster?

 

Со самото тоа што ќе бидете дел од Brainster заедницата, ќе можете да научите практични (real-world) вештини од локални експерти и за секој посетен курс ќе добиете сертификат и препорака. Во исто време ќе можете да работите на реални проекти, да се вмрежите со истомисленици, и да го пронајдете и/или доразвиете Вашиот талент.

 

Формалното образование никогаш нема да може да биде во чекор со потребите на пазарот на труд, денес. Ние ќе го промениме начинот на кои луѓето учат нови вештини засекогаш.

 

Brainster не е само платформа која ја изградивме, Brainster е нешто многу поголемо – Brainster е дел од сите нас.  Brainster е заедница создадена со единствена цел, да ни помага да ја направиме размената на знаење едноставна и забавна.

 

Почнувајќи од октомври Brainster co платформата досега е достапна во Скопје. Следната дестинација е Струмица, а планот е до крајот на 2016 да се прошириме и во други градови како Атина и Берлин. Brainster е стартап финансиран од Македонските Бизнис Ангели, а обуките се оддржуваат на различни локации, како co-working простории, акселератори, инкубатори, работилници, па дури и во кафулиња.

 

Дали сакате да бидете Brainster?


Регистрирајте се на платформата до 1 октомври и добијте 20% попуст на курс по ваш избор!

 

Ние започнавме револуција во обазованието, приклучете ни се!

http://brainster.co/

 

Brainster тимот

 

Комерцијална објава

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се обврзаа дека кампањата ќе ја водат во духот на демократијата

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се о…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

И кандидатите за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов од ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Јанев од СДСМ го потпишаа Кодексот за фер и демократски избор...

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник на општина Босилово го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник н…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Зоран Зимбаков од СДСМ и Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ, кандидати за градоначалник на општина Босилово се обврзаа дека за време на предизборната кампања...

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа К…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Ново Село, Ѓорги Божинов од ВМРО-ДПМНЕ и Звонко Ангелов од СДСМ, денеска го потпишаа Кодексот за фер и ...

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не се попишани сами ќе можат да го направат тоа во општината

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не с…

Сеп 24, 2021 Вести

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435 илјади домаќинства и над 600 илјади станови, а се самопопишани 195.47...

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се обврзаа дека ќе водат фер кампања

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се об…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Канидатите за градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов од СДСМ, Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Васе Витанов од ИНТЕГРА, денеска во салата...

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

Сеп 24, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека вчера околу 08:45 часот во Струмица после кружниот тек на булеварот „Ленинова“ со улицата „Цветан Димов“, пред Амфитеатаро...

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои опер…

Сеп 24, 2021 Веб Билборд

Компанијата „Vertex BPO“ Струмица ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар. Нашиот тим секојдневно расте! Придружете...

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за соработка со струмичкиот бренд „ЖИКОЛ“

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за…

Сеп 23, 2021 Вести

Директорот на струмичката компанија „ЖИКОЛ“, Никола Пандев и проф. д-р Марјан Бојаџиев, Провост на Универзитет Американ Колеџ Скопје, потпишаа Меморан...