Еве ја пак Александра Јанева, се враќа по победата од „Макфест 2013-та“

Недела, 21 Февруари 2016

Уживајте во еден од најдобрите вокали на македонската естрада, интерпретацијата на струмичанката Александра Јанева со „Еве ме пак“

Струмичанката Александра Јанева по победата на „Макфест 2013-та“ и прекрасниот хит „Врати ми го сонцето“, се враќа со нова хит песна која ќе ве воодушеви со нејзината интерпретација и ќе уживате додека ја слушате и гледате нејзиното видео на песната насловена „Еве ме пак“.


„Еве ме пак“ е реализирана под продуценската палка на Ѓорги Крстевски, а е снимена во студиото на Ѓорги, „Krstevski music“. Изработен е и видео спот и за само еден ден од објавувањето веќе има над 3000 прегледи.


„Таков вокал, заслужува ваква песна, ваква песна си заслужува соодветен спот, млад човек со вкус за музика, кој знае што сака заслужува поддршка, па ете ме мене (човек што повеќе сака да е зад, отколку пред камера), во нејзиниот прв спот, и ако продолжи да биде мудра и во иднина, очекувајте од неа уште многу убави песни и видео записи. Ете така, Александра Јанева, нека ти е со среќа“ - вели Ѓорги Крстевски по објавување на видео спотот со Александра.


Уживајте во еден од најдобрите вокали на македонската естрада, интерпретацијата на струмичанката Александра Јанева со „Еве ме пак“.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Во Струмица одбележана 69-годишнината од убиството на 5-те струмички студенти

Во Струмица одбележана 69-годишнината од убиството на 5-те с…

Авг 13, 2020 Вести

69 години од свирепото убиство на петте струмички студенти, Борис Белев, Мирко Пецев, Ѓорѓи Костуранов, Стево Топчев и Ѓорѓи Јармов од комунистичкиот ...

Претседателот Стево Пендаровски му го врачи мандатот на Зоран Заев од СДСМ за состав на Влада

Претседателот Стево Пендаровски му го врачи мандатот на Зора…

Авг 13, 2020 Вести

Претседателот Стево Пендаровски, денеска му го врачи мандатот на Зоран Заев, лидер на СДСМ, кои како Коалиција „Можеме“ освоија најмногу пратеници на ...

Четворица струмичани нови позитивни случаи на ковид-19, во моментот активни се 31 лице

Четворица струмичани нови позитивни случаи на ковид-19, во м…

Авг 13, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19. Четворица...

Реализирана сообраќајно-воспитно едукативна кампања „ВОЗИ ОДГОВОРНО“

Реализирана сообраќајно-воспитно едукативна кампања „ВОЗИ ОД…

Авг 12, 2020 Вести

На плоштадот „Гоце Делчев" и на Булеварот „Маршал Тито" во Струмица, претставници од СВР Струмица и Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на ...

„Комуналец“ им препорачува на граѓаните сметките за вода да ги уплаќаат во наплатните пунктови во Струмица

„Комуналец“ им препорачува на граѓаните сметките за вода да …

Авг 12, 2020 Вести

Поради заштита на уплатите од сметките за вода и избегнување на несакани компликации од затворање на една од банките во државата од страна на НБМ, ЈПК...

Стотина граѓани синоќа рекреативно се искачија на Царевите кули, некои со велосипед, некои пеш

Стотина граѓани синоќа рекреативно се искачија на Царевите к…

Авг 12, 2020 Вести

Околу стотина посетители синоќа рекреативно се искачија на еден од најпознатите локалитети во Струмица - Цареви кули. Најголемиот симбол на градот и г...

Двајца новозаразени струмичани со ковид-19, еден од Струмица и еден од Вељуса

Двајца новозаразени струмичани со ковид-19, еден од Струмица…

Авг 12, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа регистрирани се 139 нови случаи со ковид-19 од направените 1627 тестови, меѓу нив и д...

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот се соочува со пречки“, кажа Јаневски отворајќи ја 57-та Струмичка ликовна колонија

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот с…

Авг 11, 2020 Вести

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот се соочува со пречки кои го менуваат нормалниот тек на живеење. Во ова време - невреме кога...