Ленче и Горан Кукиќ ја воодушевија српската публика во „Никад није касно“

Понеделник, 21 Декември 2015

Горан учествуваше во шоуто, додека Ленче го бодреше во публиката, но сепак ни таа не можеше да си замине без да запее

„Иван од групата Легенда им се поклони“, „Не се знае кој поубаво пее, мажот или жената“, „Тие навистина треба да се слушнат“, „Тие се Горан и Ленче Кукиќ од Струмица“. Вака порталот на Првата Српска телевизија го опиша брачниот пар Ленче и Горан Кукиќ, познатите пејачи од Струмица, за Горан кој е дел од новото балканско ТВ шоу „Никад није касно“.


Горан учествуваше во шоуто, ја крена на нозе публиката, додека Ленче го бодреше со публиката, но сепак ни таа не можеше да си замине без да запее.


Горан во натпреварувачкиот дел се претстави со познатиот евергрин „Волим те“ од Лео Мартин и  Иван од групата „Легенда“, член на жирито, му се поклони, а потоа со Иван запеа Ленче и ги остави сите без текст. Публиката со големо воодешување ги наградуваа со долгите аплаузи.


„Навистина не се знае кој од овие двајца сопружници подобро пее“ - завршува текстот на порталот на Првата Српска телевизија.

 

Оваа ТВ шоу за македонските гледачи го реемитува националната „Канал5“ телевизија, а снимката од 9-тата емисија ќе ја емитува во четврток и петок на 24 и 25 декември.

 

Погледнете и слушнете ги настапите на Ленче и Горан Кукиќ на следниот линк >>>

 

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Во Струмица одбележана 69-годишнината од убиството на 5-те струмички студенти

Во Струмица одбележана 69-годишнината од убиството на 5-те с…

Авг 13, 2020 Вести

69 години од свирепото убиство на петте струмички студенти, Борис Белев, Мирко Пецев, Ѓорѓи Костуранов, Стево Топчев и Ѓорѓи Јармов од комунистичкиот ...

Претседателот Стево Пендаровски му го врачи мандатот на Зоран Заев од СДСМ за состав на Влада

Претседателот Стево Пендаровски му го врачи мандатот на Зора…

Авг 13, 2020 Вести

Претседателот Стево Пендаровски, денеска му го врачи мандатот на Зоран Заев, лидер на СДСМ, кои како Коалиција „Можеме“ освоија најмногу пратеници на ...

Четворица струмичани нови позитивни случаи на ковид-19, во моментот активни се 31 лице

Четворица струмичани нови позитивни случаи на ковид-19, во м…

Авг 13, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19. Четворица...

Реализирана сообраќајно-воспитно едукативна кампања „ВОЗИ ОДГОВОРНО“

Реализирана сообраќајно-воспитно едукативна кампања „ВОЗИ ОД…

Авг 12, 2020 Вести

На плоштадот „Гоце Делчев" и на Булеварот „Маршал Тито" во Струмица, претставници од СВР Струмица и Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на ...

„Комуналец“ им препорачува на граѓаните сметките за вода да ги уплаќаат во наплатните пунктови во Струмица

„Комуналец“ им препорачува на граѓаните сметките за вода да …

Авг 12, 2020 Вести

Поради заштита на уплатите од сметките за вода и избегнување на несакани компликации од затворање на една од банките во државата од страна на НБМ, ЈПК...

Стотина граѓани синоќа рекреативно се искачија на Царевите кули, некои со велосипед, некои пеш

Стотина граѓани синоќа рекреативно се искачија на Царевите к…

Авг 12, 2020 Вести

Околу стотина посетители синоќа рекреативно се искачија на еден од најпознатите локалитети во Струмица - Цареви кули. Најголемиот симбол на градот и г...

Двајца новозаразени струмичани со ковид-19, еден од Струмица и еден од Вељуса

Двајца новозаразени струмичани со ковид-19, еден од Струмица…

Авг 12, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа регистрирани се 139 нови случаи со ковид-19 од направените 1627 тестови, меѓу нив и д...

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот се соочува со пречки“, кажа Јаневски отворајќи ја 57-та Струмичка ликовна колонија

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот с…

Авг 11, 2020 Вести

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот се соочува со пречки кои го менуваат нормалниот тек на живеење. Во ова време - невреме кога...