„Алмак“ лансираше душеци „Dream by Almak“

Петок, 11 Декември 2015

„Алмак“ со нов производ „Dream by Аlmak“ за убав сон и здрав р'бет

Реномираната струмичка компанија „Алмак“ со нивниот продажно-изложбен салон кај Василево, го лансира својот најнов производ, кој веќе станува хит меѓу потрошувачите.


Станува збор за душеците „Dream by Almak“, кои со својот состав, уникатност и квалитет ја надополнија сопствената понуда на лежаи на „Алмак“, по кои се препознатливи не само во земјава, туку и на европскиот пазар.


Како што велат од оваа компанија, душеците „Dream by Almak“ со жичено јадро и мемори пена, може да се набават во комплет со сите лежаи на „Алмак“ кои пленат со својот квалитет и уникатност или одделно во сите димензии и големини по желба на самите потрошувачи.


„Душеците се изработени со висококвалитетни природни матријали кои на телото му нудаат ортопедска релаксираност и има големо влијание за здрав р'бет и превентива при негово оштетување. Сметаме дека душеците „Dream by Almak“ е долгогодишна инвестиција за здравјето и иднината на нашите клиенти. Во нашиот продажен салон може да се видат сите модели кои ги нудиме во сите димензии, нијанси и дезени“ - велат од „Алмак“, кои со својата досегашна понуда на лежаи, спални и гарнитури се најбараните на македонскиот пазар, пред се заради својот квалитети и пристапните цени.


Душеците „Dream by Almak“ со жичено јадро и со мемори пена се прилагодуваат на формата на телото на корисниците, ја подобрува циркулацијата на крвта и овозможува удобно спиење на сите што ги користат.


Целиот асортиман на новата производна линија може да се види во продажно-изложбениот салон „HOME by Almak“, кој се наоѓа во Индустриската зона кај Василево.

ФОТОГАЛЕРИЈА

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Во Струмица одбележана 69-годишнината од убиството на 5-те струмички студенти

Во Струмица одбележана 69-годишнината од убиството на 5-те с…

Авг 13, 2020 Вести

69 години од свирепото убиство на петте струмички студенти, Борис Белев, Мирко Пецев, Ѓорѓи Костуранов, Стево Топчев и Ѓорѓи Јармов од комунистичкиот ...

Претседателот Стево Пендаровски му го врачи мандатот на Зоран Заев од СДСМ за состав на Влада

Претседателот Стево Пендаровски му го врачи мандатот на Зора…

Авг 13, 2020 Вести

Претседателот Стево Пендаровски, денеска му го врачи мандатот на Зоран Заев, лидер на СДСМ, кои како Коалиција „Можеме“ освоија најмногу пратеници на ...

Четворица струмичани нови позитивни случаи на ковид-19, во моментот активни се 31 лице

Четворица струмичани нови позитивни случаи на ковид-19, во м…

Авг 13, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19. Четворица...

Реализирана сообраќајно-воспитно едукативна кампања „ВОЗИ ОДГОВОРНО“

Реализирана сообраќајно-воспитно едукативна кампања „ВОЗИ ОД…

Авг 12, 2020 Вести

На плоштадот „Гоце Делчев" и на Булеварот „Маршал Тито" во Струмица, претставници од СВР Струмица и Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на ...

„Комуналец“ им препорачува на граѓаните сметките за вода да ги уплаќаат во наплатните пунктови во Струмица

„Комуналец“ им препорачува на граѓаните сметките за вода да …

Авг 12, 2020 Вести

Поради заштита на уплатите од сметките за вода и избегнување на несакани компликации од затворање на една од банките во државата од страна на НБМ, ЈПК...

Стотина граѓани синоќа рекреативно се искачија на Царевите кули, некои со велосипед, некои пеш

Стотина граѓани синоќа рекреативно се искачија на Царевите к…

Авг 12, 2020 Вести

Околу стотина посетители синоќа рекреативно се искачија на еден од најпознатите локалитети во Струмица - Цареви кули. Најголемиот симбол на градот и г...

Двајца новозаразени струмичани со ковид-19, еден од Струмица и еден од Вељуса

Двајца новозаразени струмичани со ковид-19, еден од Струмица…

Авг 12, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа регистрирани се 139 нови случаи со ковид-19 од направените 1627 тестови, меѓу нив и д...

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот се соочува со пречки“, кажа Јаневски отворајќи ја 57-та Струмичка ликовна колонија

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот с…

Авг 11, 2020 Вести

„Уметноста живее и треба да живее дури и тогаш кога светот се соочува со пречки кои го менуваат нормалниот тек на живеење. Во ова време - невреме кога...