Испечатете ја страната

„БЕНЗОИЛ“ ги извлече четворицата добитници во второто коло од големата Наградна игра

Сабота, 09 Јули 2022

Денеска на Бензинската станица „БЕНЗОИЛ“ во Струмица беа извлечени четворицата добитници во второто коло од големата Наградна игра која трае од почетокот на годината до крајот на годината, односно до финалното извлекување на 21 декември, кога ќе биде извлечена главната награда автомобил „VOLKSWAGEN POLO“.

Александар Гоџиров од Струмица си доби мобилен телефон, Бобан Петров од Дабиле – велосипед, Гонце Темелкова од Бориево – лаптоп и Марија Митрова од Струмица си доби веспа Italjet.

Во наградната игра од второто коло учествуваат сите потрошувачи кои од првото коло до денеска наполниле гориво од Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“ за најмалку 1.000 денари и фискалната сметка ја ставиле во кутиите наменети за ова наградна игра. Сите фискални сметки од почетокот на наградната игра учествуваат за финалното извлекување на 21 декември, а пред тоа, во почетокот на месец октомври ќе се одржи уште едно коло, односно извлекување на фискални сметки од над 1.000 денари направени од денеска, па во наредните три месеци.

Точете гориво на Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“, нафтените деривати таму се за 3 денари поефтини од редовните цени, а имате можност и да добиете некоја од вредните награди.

ФОТОГАЛЕРИЈА од извлекувањето >>>

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

     

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Хотел „Studio Inn“ Струмица бара рецепционер

Хотел „Studio Inn“ Струмица бара рецепционер

Окт 06, 2022 Веб Билборд

Хотел „Studio Inn“ од Струмица има потреба од рецепционер за работа во ноќна смена. Подетални информации и пријавување на: 034 331 851...

Се ближи 9-от роденден на „HOME by Almak“, од утре цените таму ќе паѓаат до -35%, а следуваат и многу награди за потрошувачите

Се ближи 9-от роденден на „HOME by Almak“, од утре цените та…

Окт 05, 2022 Магазин

Се ближи 9-от роденден на најголемиот салон за мебел во Македонија „Home by Almak“ на струмичкиот бренд „Алмак“, препознатлив цели 27 години кај нас и...

„Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ Купот сепак ќе го одигра во Струмица

„Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ К…

Окт 05, 2022 Вести

Македонскиот одбојкарски шампион „Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ Купот, сепак ќе го одигра на домашен терен. Со оглед на т...

Во Босилово и Бориево ќе се градат бетонски одводен канал

Во Босилово и Бориево ќе се градат бетонски одводен канал

Окт 05, 2022 Вести

Како резултат на успешната соработка помеѓу општините Босилово (Македонија) и Грмен (Бугарија), преку програмата за прекугранична соработка, во наредн...

Бесплатни гинеколошки прегледи за жените од општина Василево

Бесплатни гинеколошки прегледи за жените од општина Василево

Окт 05, 2022 Вести

Следејќи го успешниот пример на работата на мобилните гинеколошки амбуланти низ различните општини во државата во текот на оваа година, Македонската а...

Децата од градинките „Детска радост“ со песна и игра на струмичкиот плоштад ја одбележаа Детската недела

Децата од градинките „Детска радост“ со песна и игра на стру…

Окт 05, 2022 Вести

Денеска на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица беше разиграно, распеано, весело, се слушаше детскиот џагор. Околу 350 деца од предшколска возраст од Ј...

Пуштено во употреба новото повеќенаменско спортско игралиште во дворот на Домот на АРМ

Пуштено во употреба новото повеќенаменско спортско игралиште…

Окт 05, 2022 Вести

Струмица доби уште еден современ отворен спортски терен за сите љубители на спортските активности. Повеќенаменското спортско игралиште во дворот на Д...

Поетска вечер „За нас нема збогум“ на струмички поети кои не се меѓу нас

Поетска вечер „За нас нема збогум“ на струмички поети кои не…

Окт 05, 2022 Најава

Во организација на Друштвото за наука, литература, култура и уметност „Иван Василевски“ од Струмица, а под покровителство на Општина Струмица, во четв...