„БЕНЗОИЛ“ ги извлече четворицата добитници во второто коло од големата Наградна игра

Сабота, 09 Јули 2022

Денеска на Бензинската станица „БЕНЗОИЛ“ во Струмица беа извлечени четворицата добитници во второто коло од големата Наградна игра која трае од почетокот на годината до крајот на годината, односно до финалното извлекување на 21 декември, кога ќе биде извлечена главната награда автомобил „VOLKSWAGEN POLO“.

Александар Гоџиров од Струмица си доби мобилен телефон, Бобан Петров од Дабиле – велосипед, Гонце Темелкова од Бориево – лаптоп и Марија Митрова од Струмица си доби веспа Italjet.

Во наградната игра од второто коло учествуваат сите потрошувачи кои од првото коло до денеска наполниле гориво од Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“ за најмалку 1.000 денари и фискалната сметка ја ставиле во кутиите наменети за ова наградна игра. Сите фискални сметки од почетокот на наградната игра учествуваат за финалното извлекување на 21 декември, а пред тоа, во почетокот на месец октомври ќе се одржи уште едно коло, односно извлекување на фискални сметки од над 1.000 денари направени од денеска, па во наредните три месеци.

Точете гориво на Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“, нафтените деривати таму се за 3 денари поефтини од редовните цени, а имате можност и да добиете некоја од вредните награди.

ФОТОГАЛЕРИЈА од извлекувањето >>>

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

     

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Од вечерва до петок музички концерти на „Струмица Опен фестивал“ на сцената кај езерцето

Од вечерва до петок музички концерти на „Струмица Опен фести…

Авг 15, 2022 Вести

Со концертот на летната школа за гитара вечерва од 21:00 часот на сцената кај езерцето во големиот градски парк започнува неделата на музички концерти...

Со Панихида на гробиштата и полагање цвеќе пред споменикот во малиот парк беше одбележана годишнината од убиството на петте струмички студенти

Со Панихида на гробиштата и полагање цвеќе пред споменикот в…

Авг 13, 2022 Вести

Седумдесет и една година од свирепото убиство на петте струмички студенти, Борис Белев, Мирко Пецев, Ѓорѓи Костуранов, Стево Топчев и Ѓорѓи Јармов од ...

Бензинска станица „БЕНЗОИЛ“ вработува

Бензинска станица „БЕНЗОИЛ“ вработува

Авг 13, 2022 Веб Билборд

„БЕНЗОИЛ“ има потреба од вработување за работа на бензинската станица. Подетални информации и пријавување на: 076 595 260...

Денеска се навршуваат 71 година од свирепото убиство на петте струмички студенти

Денеска се навршуваат 71 година од свирепото убиство на петт…

Авг 13, 2022 Вести

Денеска се навршуваат 71 година од свирепото убиство на петте струмички студенти Борис Белев, Мирко Пецев, Ѓорѓи Костуранов, Стево Топчев и Ѓорѓи Јар’...

Општина Василево и бугарската општина Кресна потпишаа договор за партнерство

Општина Василево и бугарската општина Кресна потпишаа догово…

Авг 12, 2022 Вести

Градоначалникот на општина Василево, Славе Андонов и заменик градоначалникот на општина Кресна во Бугарија, Петар Петров вчера во просториите на општи...

Величе Каралијска ќе игра за ОК „Наковски Волеј“

Величе Каралијска ќе игра за ОК „Наковски Волеј“

Авг 12, 2022 ФЛЕШ ВЕСТИ

Искусната Величе Каралијска во наредната сезона ќе игра во дресот на ОК „Наковски Волеј“ од Струмица и ќе ги брани боите на клубот во претстојната сез...

Во Полициска станица приведено 21-годишно момче, се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка

Во Полициска станица приведено 21-годишно момче, се сомничи …

Авг 12, 2022 ФЛЕШ ВЕСТИ

Синоќа во 20:30 часот полициски службеници од Полициската станица Струмица лишиле од слобода 21-годишно момче од село Василево, струмичко. Тој е осомн...

Фондацијата „ЗАЕВ – Едно општество за сите“ со донација за јунаците Македон и Амир

Фондацијата „ЗАЕВ – Едно општество за сите“ со донација за ј…

Авг 12, 2022 Вести

Македон и Амир се јунаците кои денеска на Меѓународниот ден на младите се најголемите гласници на Фондацијата „ЗАЕВ - Едно општество за сите“. Со нивн...