АЛ-МАКС слави 23 години постоење – толку години најбараното масло за јадење „Бисер“ присутно на домашните трпези

Петок, 10 Декември 2021

Рафинеријата за масло „АЛ-МАКС“ од Струмица денеска слави 23 години постоење, компанијата која го произведува најбараното масло за јадење „Бисер“, препознатливо меѓу домаќинките кои го користат секојдневно на домашната трпеза, а со своите карактеристики признаено и од голем број кулинари и гастрономи. „Ова масло му дава посебен вкус на секое јадење, што говори за одличниот квалитет“, често коментираат професионалните готвачи во ТВ емисии посветени на храната.

Маслото за јадење „Бисер“ на струмичката компанија „АЛ-МАКС“ е добитник на повеќе признанија и награди за квалитет не само во Македонија, туку и надвор од неа. „Бисер“ оддамна се извезува надвор од нашите граници, го има на пазарите во Србија, Косово, Албанија, Бугарија, Грција, а од пред четири години се извезува и во Катар.

Струмичката компанија „АЛ-МАКС“ е меѓу лидерите на Балканскиот бизнис, избрана на Балкански бизнис оскар „Златно класје 2020“. Минатата година бизнисмените од Балканот го избраа лидерот во прехранбената индустрија од Македонија, компанијата „АЛ-МАКС“ за финалист на шестото издание на престижната манифестација Балкански бизнис оскар што се одржа во Софија, Бугарија.

Бисер е 100% рафинирано сончогледово масло за јадење. Проверено, Најдоброто масло за јадење!

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Ленче Кукиќ сними видео спот на „Бисер“ - прва песна за „Гранд“

Ленче Кукиќ сними видео спот на „Бисер“ - прва песна за „Гра…

Јан 20, 2022 Магазин

Вечерва на YouTube каналот српската прпдукциска куќа Grand објави видео спот од првата песна на Ленче Кукиќ за ова продукција насловена „Бисер“. Авто...

Роденденот на вашето дете позабавен со декорациите на студиото „Петар Пан“ од Струмица

Роденденот на вашето дете позабавен со декорациите на студио…

Јан 20, 2022 Маркетинг

Студиото за декорација „Петар Пан“ од Струмица ги прави родендените на вашите деца поубави и позабавни, во ресторан или дома. Нека вашите п...

За утре ЕВН најавува шест часа прекин на електричната енергија во населбата Софилар

За утре ЕВН најавува шест часа прекин на електричната енерги…

Јан 20, 2022 ФЛЕШ ВЕСТИ

ЕВН Македонија информира дека утре (петок, 21 јануари) од 09:00 до 15:00 часот ќе има прекин на електричната енергија во населбата Софилар, Струмица, ...

Четири комбиња од Струмица вршеле меѓународен превоз на патници без документација

Четири комбиња од Струмица вршеле меѓународен превоз на патн…

Јан 20, 2022 Вести

Полицијата синоќа при контрола на граничниот премин Табановце откри четири комбиња кои вршеле меѓународен превоз на патници без документација. Станува...

После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот

После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот

Јан 20, 2022 Магазин

Православните верници денеска го празнуваат Свети Јован Крстител. За Јован самиот спасител рекол дека е најголем меѓу родените од жена и дека до него...

Трајче Серафимовски по втор пат го фати Светиот крст во Струмица

Трајче Серафимовски по втор пат го фати Светиот крст во Стру…

Јан 19, 2022 Вести

28-годишниот Трајче Серафимовски од Струмица беше најбрзиот кој го фати Светиот крст во водите на базенот „Аквариус“ во Струмица. Трај...

Денеска се празнува Богојавление - Водици

Денеска се празнува Богојавление - Водици

Јан 19, 2022 Магазин

Православните верници денеска го слават Богојавление - Водици. Традицијата вели дека на денешен ден Свети Јован Крстител го крстил Исус Христос во&nb...

Второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари

Второто полугодие за основното и средното образование се одл…

Јан 17, 2022 Вести

Владата на денешната втора, редовна седница, којашто се одржа преку видео конференциска врска, донесе одлука почетокот на второто полугодие на учебнат...