Испечатете ја страната

БЕНЗОИЛ ги објави најлојалните потрошувачи со најмногу потрошени литри гориво, еве ги добитниците на награди

Понеделник, 05 Јули 2021

Седумдесеттина потрошувачи на горивата од Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“, правни и физички лица, се избрани како најлојални потрошувачи со најмногу потрошени литри на гориво во изминатата година, односно од 1 јули 2020 до 30 јуни 2021 година.

Џоко Чирков и компанијата „Бамби-Дримс2“ се наградени со „Веспа“, Гоне Димитриев, Мустафа Реџепов, Митко Митров и компаниите „Орион-НН“ и „РИСТОВИ-ИР“ со телевизор, Стојан Спасов, Јован Голубов, Кадри Алиев, Горан Мавров, Томе Трајков, Митко Илиев, Васе Секиев и компанијата „Зона Транс“ се наградени со велосипед, додека 55 лојални потрошувачи се наградени со ваучери од 3.000 и 1.500 денари.

Еве го списокот со наградените потрошувачи на „БЕНЗОИЛ“ >>>

Сите добитници наградите ќе можат да ги подигнат во сабота, 10 јули на Бензинската станица на „БЕНЗОИЛ“ во Струмица.

Во тек е и Големата Наградна игра на „БЕНЗОИЛ“. Следува трето извлекување на 24 јули (сабота), во кое учествуваат сите потрошувачи кои до извлекувањето ќе наполнат гориво за сума од најмалку 1.000 денари, а ќе бидат наградени со: скутер, тротинет, велосипед, таблет и мобилен телефон.

Сите потрошувачи кои од почетокот на Наградната игра и во наредните месеци ќе наполнат гориво од Бензинските станици „Бензоил“ ќе учествуваат и во финалното извлекување кон крајот на годината во кое главната награда е Џип „Фолцваген Т-Крос“.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Влада: Ограничени маржи и за млечни производи

Влада: Ограничени маржи и за млечни производи

Окт 06, 2022 Вести

Владата на денешната седница донесе Одлука за дополнување на одлуката за посебни услови за трговијата на одделни стоки. Со оваа одлука, на предлог на ...

Хотел „Studio Inn“ Струмица бара рецепционер

Хотел „Studio Inn“ Струмица бара рецепционер

Окт 06, 2022 Веб Билборд

Хотел „Studio Inn“ од Струмица има потреба од рецепционер за работа во ноќна смена. Подетални информации и пријавување на: 034 331 851...

Се ближи 9-от роденден на „HOME by Almak“, од утре цените таму ќе паѓаат до -35%, а следуваат и многу награди за потрошувачите

Се ближи 9-от роденден на „HOME by Almak“, од утре цените та…

Окт 05, 2022 Магазин

Се ближи 9-от роденден на најголемиот салон за мебел во Македонија „Home by Almak“ на струмичкиот бренд „Алмак“, препознатлив цели 27 години кај нас и...

„Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ Купот сепак ќе го одигра во Струмица

„Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ К…

Окт 05, 2022 Вести

Македонскиот одбојкарски шампион „Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ Купот, сепак ќе го одигра на домашен терен. Со оглед на т...

Во Босилово и Бориево ќе се градат бетонски одводен канал

Во Босилово и Бориево ќе се градат бетонски одводен канал

Окт 05, 2022 Вести

Како резултат на успешната соработка помеѓу општините Босилово (Македонија) и Грмен (Бугарија), преку програмата за прекугранична соработка, во наредн...

Бесплатни гинеколошки прегледи за жените од општина Василево

Бесплатни гинеколошки прегледи за жените од општина Василево

Окт 05, 2022 Вести

Следејќи го успешниот пример на работата на мобилните гинеколошки амбуланти низ различните општини во државата во текот на оваа година, Македонската а...

Децата од градинките „Детска радост“ со песна и игра на струмичкиот плоштад ја одбележаа Детската недела

Децата од градинките „Детска радост“ со песна и игра на стру…

Окт 05, 2022 Вести

Денеска на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица беше разиграно, распеано, весело, се слушаше детскиот џагор. Околу 350 деца од предшколска возраст од Ј...

Пуштено во употреба новото повеќенаменско спортско игралиште во дворот на Домот на АРМ

Пуштено во употреба новото повеќенаменско спортско игралиште…

Окт 05, 2022 Вести

Струмица доби уште еден современ отворен спортски терен за сите љубители на спортските активности. Повеќенаменското спортско игралиште во дворот на Д...