БЕНЗОИЛ ги објави најлојалните потрошувачи со најмногу потрошени литри гориво, еве ги добитниците на награди

Понеделник, 05 Јули 2021

Седумдесеттина потрошувачи на горивата од Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“, правни и физички лица, се избрани како најлојални потрошувачи со најмногу потрошени литри на гориво во изминатата година, односно од 1 јули 2020 до 30 јуни 2021 година.

Џоко Чирков и компанијата „Бамби-Дримс2“ се наградени со „Веспа“, Гоне Димитриев, Мустафа Реџепов, Митко Митров и компаниите „Орион-НН“ и „РИСТОВИ-ИР“ со телевизор, Стојан Спасов, Јован Голубов, Кадри Алиев, Горан Мавров, Томе Трајков, Митко Илиев, Васе Секиев и компанијата „Зона Транс“ се наградени со велосипед, додека 55 лојални потрошувачи се наградени со ваучери од 3.000 и 1.500 денари.

Еве го списокот со наградените потрошувачи на „БЕНЗОИЛ“ >>>

Сите добитници наградите ќе можат да ги подигнат во сабота, 10 јули на Бензинската станица на „БЕНЗОИЛ“ во Струмица.

Во тек е и Големата Наградна игра на „БЕНЗОИЛ“. Следува трето извлекување на 24 јули (сабота), во кое учествуваат сите потрошувачи кои до извлекувањето ќе наполнат гориво за сума од најмалку 1.000 денари, а ќе бидат наградени со: скутер, тротинет, велосипед, таблет и мобилен телефон.

Сите потрошувачи кои од почетокот на Наградната игра и во наредните месеци ќе наполнат гориво од Бензинските станици „Бензоил“ ќе учествуваат и во финалното извлекување кон крајот на годината во кое главната награда е Џип „Фолцваген Т-Крос“.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Пожар на ридот над Струмица, гореше нискостеблеста шума, гореше и кај Габрово и Баница

Пожар на ридот над Струмица, гореше нискостеблеста шума, гор…

Јул 30, 2021 Вести

Попладнево околу 16:40 часот избувна пожар на ридот над Струмица во непосредна близина на турските гробишта. Гореше сува трева и нискостеблеста шума. ...

Повторно почнува да расте бројката со новозаразени со Ковид-19, Струмица со три нови случаи

Повторно почнува да расте бројката со новозаразени со Ковид-…

Јул 30, 2021 Вести

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регис...

Жителите на „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“ останаа без вода за пиење, ќе немат вода до утре наутро

Жителите на „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“ останаа …

Јул 30, 2021 Вести

Жителите кои живеат на улиците „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“, во горниот дел на градот Струмица, односно турското маало, во моментот се без ...

Струмичката полиција синоќа со засилени мерки за санкционирање на возачи кои брзо возат

Струмичката полиција синоќа со засилени мерки за санкционира…

Јул 29, 2021 Вести

Секторот за внатрешни работи Струмица синоќа во периодот од 21:00 до 01.00 часот по полноќ презеде засилени мерки за санкционирање на возачи кои управ...

Во петок ќе биде поставена Изложба на уникатни ДЛ креации (морски ѕвезди)

Во петок ќе биде поставена Изложба на уникатни ДЛ креации (м…

Јул 29, 2021 Најава

Во петок (30 јули) од 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, младата дизајнерка Данче Лазарова за прв пат ќе постави Изложба на...

Домот за стари лица „Отворено срце“ бара медицински сестри и негувателки

Домот за стари лица „Отворено срце“ бара медицински сестри и…

Јул 29, 2021 Веб Билборд

Домот за стари лица „Отворено срце“ од Струмица има потреба од медицински сестри и негувателки. Пријавување од понеделник до петок од 08:00 до 16:00 ч...

АПЕЛ од „Комуналец“: Рационално да се користи водата

АПЕЛ од „Комуналец“: Рационално да се користи водата

Јул 29, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Поради зголемените температури на воздухот ЈПКД „Комуналец“ Струмица апелира до сите граѓани за совесно и рационално користење на водата за пиење. Вод...

Утре цел ден без електрична енергија ќе бидат жителите на селото Куклиш

Утре цел ден без електрична енергија ќе бидат жителите на се…

Јул 28, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 29 јули), од 07:00 до 19:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците во на...